דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 22 באפריל 2018
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

המשטרה: ארבעה תושבי אבו גוש חשודים ברצח

אקדח אילוסטרציה

המשטרה פענחה את הריגתו של תושב אבו גוש, מוחמד ג'בר, לפני כחודשיים בפתח ביתו. חוקרי היחידה המרכזית בירושלים עצרו ארבעה חשודים, כולם תושבי אבו גוש, והוגש כנגדם כתב אישום.

ראשיתה של החקירה בדיווח שהתקבל במשטרה ביום ב' (13.11.17) סמוך לשעה 1:00 בלילה, לפיו אדם נורה בפתח ביתו באבו גוש ומהמקום נמלטו מספר חשודים כשהם רעולי פנים כשכלי תקיפה ונשק חם בידיהם.
עם קבלת הדיווח ואיסוף המידע הראשוני הוחלט על ידי פיקוד המחוז להטיל החקירה על היחידה המרכזית בירושלים שפעלה בזירה יחד עם אנשי המעבדה לזיהוי פלילי של המשטרה.
פעולות ראשוניות ומורכבות שנערכו בזירה תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים, הביאו את החוקרים תוך זמן קצר לאיתור זהותם של ארבעה חשודים אשר נעצרו בבתיהם והבאתם לחקירה בחשד להריגה, קשירת קשר לביצוע פשע ותקיפה בנסיבות מחמירות.

 

חשדות להתנכלות

 

הנאשמים בפרשה שלושה אחים, חסיין עותמן (34), עוביידה עותמן (32), עבד אלעזיז עותמן (19), ודודם סאמר עותמאן (38) כולם תושבי אבו גוש.

מכתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז ירושלים בפרשה עולה כי במהלך חודש מרץ 2017 אירעו מספר אירועים פליליים בהם נגרמו נזקים לרכושם של קרובי משפחה של הנאשמים, כדלקמן: הוצת רכבה של גיסתו (אשת אחיו) של הדוד, נפרצה חנות המכולת "מינימרקט אבו גוש" אשר בבעלות ע.ע. ובניהולו של קרוב משפחתם של הנאשמים, ונגנבו מתוכה מוצרים. הוצת רכבו של חסיין עתמאן מסוג הונדה אקורד.

האחים והדוד חשדו כי תושב אבו גוש בשם מ.ע. (22) הוא האחראי לאירועים הפליליים והחליטו כי יש ללמדו לקח ולהכותו.

הדוד אף העביר מסר מאיים לדודיו של מ.ע. מסר מאיים ואמר: "תגיד לפריד ולבילאל, דוד של מ.ע. , שזה האוטו ששרפו שיבואו וישלמו על זה עדיף שלא יעלה להם ביוקר".

 

אקדח ואלות

 

בתאריך 12/11/17 בשעה 21:30 לערך הגיע עבד אלעזיז עותמן למספרה בכפר ושם פגש את מרואן. אחרי התספורת הוא הצטרף להתכנסות משפחתית שבה היו גם שאר הנאשמים וסיפר כי ראה את מרואן במספרה.

במהלך ההתכנסות, קשרו ארבעת הנאשמים קשר לתקוף את מ.ע. באמצעות אלות בכוונה לגרום לו חבלה חמורה. בהתאם לקשר נקבע, כי הדוד יסיע ברכבו מסוג טויוטה קורולה את שלושת אחייניו ועוד אדם שאינו מזוהה אל המספרה, כשהם רעולי פנים ומצוידים באלות, ויכו באמצעות האלות את מרואן.

בתאריך 13/11/17 הסיע הדוד את האחיינים כשהם מצויידים במסיכות בד ובהן חורים לעיניים בלבד, אלות בייסבול ואקדח בקוטר 9 מ"מ אל המספרה. בהגיעם בסמוך למספרה עצר הדוד את הרכב והארבעה יצאו ממנו והדוד נסע לביתו.

הארבעה וידאו כי מ.ע. שוהה במספרה, נכנסו לחצר הבית. חסיין עותמן נעמד מול חלון המספרה כשהוא אוחז בידו הימנית באקדח, שני אחיו ואיתם האדם הנוסף ניגשו אל מ.ע. והחלו להכותו באמצעות האלות שבידיהם. בניסיון לחמוק מידי התוקפים, הצליח מ.ע. לצאת מתוך המספרה, אולם מחוץ לדלת המספרה המשיכו השלושה להכותו בעוצמה באמצעות האלות בראשו, בגבו ובידו השמאלית.


יריה בראש

 

במספרה שהו שני אנשים נוספים, שהם בניו של בעל הבית, מחמוד ג'בר. השניים נבהלו, קפצו אל מחוץ למספרה דרך חלון המספרה ופנו ימינה לעבר גרם מדרגות חיצוני, המוביל לכניסה לביתם. לפי החשד, חסיין עותמן הורה להם באמצעות האקדח כי ייכנסו לביתם, לאחר מכן הוא ניגש אל המספרה וירה באקדח ירייה אחת באוויר.

בשל הרעש שהקימו הארבעה, התעורר משנתו בעל הבית, מחמוד ג'בר, וביקש לצאת לחצר הבית בכדי לברר מה מתרחש. בסמוך לדלת הכניסה לבית נתקל המנוח באחד מבניו, אשר ניסה להפציר בו שלא לרדת לחצר, תוך שהוא מציין ש"הם הרגו את מ.ע.", שכן כך סבר לשמע היריה.

המנוח לא שעה להפצרות של בנו ויצא לחצר, שם נתקל בחסיין עותמן כשבידו הימנית האקדח. המנוח אחז באמצעות שתי ידיו בפרקי כף היד של חסיין, ואז, הרים חסיין את ידו הימנית האוחזת באקדח וירה לעבר פניו של המנוח.

קליע האקדח שירה חסיין במנוח עבר דרך הלסת העליונה לעבר הצוואר, משם יצא ונכנס בשנית לגופו של המנוח דרך כתפו הימנית. המנוח התמוטט מיד על רצפת חצר ביתו ומת. משהבחינו בכך הארבעה, הם נמלטו בריצה מהמקום. תוך כדי ריצה, מחוץ לחצר בית משפחת ג'בר, ירה חסיין באקדח יריה נוספת באויר. מאחוריהם הם נטשו את מ.ע. שנפצע מהמכות בראשו, באזנו, בפניו, בידו ובגבו.

חסיין עותמאן מואשם כי גרם למותו של ג'בר, ופצע את מ.ע. הוא מואשם בהריגה, חבלה בכוונה מחמירה, החזקת נשק ונשיאת נשק. אחיו, עוביידה עותמן ועבד אלעזיז עותמן מואשמים בהריגה ובחבלה בכוונה מחמירה. הדוד, סאמר עותמאן, מואשם בחבלה בכוונה מחמירה ובאיומים.

 

 

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?