דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 20 באפריל 2018
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

דרגת רב נגד למב"ס עדולם תחתון עתניאל עידו

מפקד אהוב. רנ"ג עתניאל עידו

מפקד בסיס עדולם תחתון של משמר הגבול, עותניאל עידו, קיבל דרגת רב נגד (רנ"ג) במסדרת טקס מצטיינים שהתקיים במטה משמר הגבול של משטרת ישראל במעמד מפכ"ל המשטרה, רנ"צ רוני אלשיך, מפקד משמר הגבול, ניצב יעקב (קובי) שבתאי וקצינים בכירים. 

עותניאל נשוי ואב לשלוש בנות, תושב מושב זכריה, משרת במג"ב יותר מ-30 שנה. הוא החל את דרכו במגזר הכפרי במסגרת היחידה המתמודדת עם הפשיעה החקלאית וכיום הוא משמש כמפקד בסיס עדולם תחתון ואחראי על 120 מתנדבים יחידת המתמיד.

מתנדב יחידת "המתמיד", ירון קרט, בירך את רנ"ג עידו על הדרגה החדשה וסיפר: "אני מתנדב מזה שנים רבות במסגרת יחידת 'מתמיד' מג"ב במטה יהודה. עיקר הפעילות של המתנדבים ביחידה הינה השיטור הכפרי וטיפול בעבירות שונות במרחב הכפרי בישובי המועצה. המפקד שלי, עותניאל עידו הוא אדם אהוב, אהוד ונערץ על ידי המתנדבים הרבים בבסיס ההפעלה, על ידי שוטרי תחנות מטה יהודה ובית שמש".

אתמול (18.9) התקיימו מספר אירועים ברחבי הארץ במסגרתם הוענקו דרגות ל-68 מתנדבי משמר הגבול, זו הפעם הראשונה במג"ב שקודמו כמות כזו של מתנדבים מרחבי הארץ. במסגרת האירועים הוענקו ל- 2 מתנדבים דרגות סגן ניצב, ל- 5 מתנדבים הוענקו דרגות רב פקד, ל- 4 מתנדבים הוענקו דרגות פקד, ל- 4 מתנדבים הוענקו דרגות רב סמל בכיר, ל- 8 מתנדבים הוענקו דרגות רב סמל ראשון, ל- 9 מתנדבים הוענקו דרגות רב סמל ול- 36 מתנדבים הוענקו דרגות סמל ראשון.
מפקד מג"ב, ניצב יעקב (קובי) שבתאי אמר: "ערך ההתנדבות הוא לא מובן מאליו, אני מתרגש לעמוד כאן מול העוצמה של מתנדבי משמר הגבול. התרומה שלכם כחלק אינטגרלי לביטחון המדינה הינה עבודת קודש ואין לזה תחליף. אנשים נפלאים כמותכם עומדים לילות כימים, חגים ושבתות לשמירה על ביטחון המדינה ולמיגור פשיעה חקלאית ופלילית בכל רחבי הארץ."
ראש מחלקת יישובים מג"ב, נצ"מ ניסים סער אמר: "היעדים שמשמר הגבול השיג השנה יוצאי דופן, מהקמת החטיבה הטקטית ועד אמצעי האימון החדשים. זהו התהליך המתמיד לשאיפה למצויינות, תהליך זה העניק חלון הזדמנות לקדם גם את מערך היישובים והמתנדבים. 68 מקבלי דרגות זהו רק ביטוי קטן להוקרה ולהערכה הרבה שאנו רוחשים לכם, על פועלכם ותרומתכם לאורך השנה."
 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?