דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 20 במרץ 2018
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

הדרך לפיתוח העסק עוברת ב'מעוף'

שתי יזמיות מספרות על הסיוע שלו זכו ב'מעוף – מטה יהודה ובית שמש' בדרך להקמת העסק הקטן שלהן

33.JPG

אולי כבר זכיתם לראות את התופעה המיוחדת הזו באירועים ושמחות - מאפרת מיוחדת מגיעה עם מגש צבעים היישר אל רחבת הריקודים, וגם אל שולחנות האוכל, תוך שהיא משרה חוויה של צבעוניות ועליצות, שהופכת כל אירוע למקורי וייחודי. בטכניקה מיוחדת ובעזרת זוג ידיים יציבות וזריזות זוכים המשתתפים באירוע לציורי פנים וגוף מרשימים והשמחה רבה.

הכירו את 'צובעת האירועים', מיטל חן וייס, אומנית רב תחומית, קרמיקאית ואמנית איפור אומנותי של ציורי גוף ופנים ואמא לשני ילדים מגבעת יערים.

"אני משלבת את עיטורי ידי לתוך חיי היומיום, על כלי הקרמיקה שאני עושה בעבודת יד ועל אנשים באירועים משמחים", מספרת מיטל, "באמצעות מגש הצבעים אני שליחה של אגדה צבעונית, הנוצרת את רגעי החיים החשובים, במגעו של מכחול".

על האופן שבו התפתחה כעצמאית המתפרנסת מציורי ידיה מספרת מיטל: “לאחר לידתו של בני הראשון הבנתי שלא די בהכנסות שלי ממכירת הקרמיקה שלי בארץ והחלטתי לפתוח חנות באינטרנט באתר etsy. פתחתי חנות באופן עצמאי אבל לא כל כך הצלחתי למכור ואז שמעתי על כך שיש קורס מסובסד של etsy במעוף - הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה”.

לדברי מיטל הקורס עלה על כל ציפיותיה והוכיח את עצמו מבחינה עסקית: “זה נשמע לי די מוזר שקורס כזה עם כל כך הרבה שעות עולה סכום כל כך נמוך, ולכן לא ציפיתי שהמנחה יהיה ברמה גבוהה. המציאות הוכיחה שטעיתי. המנחה היה מעולה וסבלני והמפגשים בקורס שינו לי את המציאות והמכירות קפצו. הצטערתי שלא עשיתי זאת שנה קודם, זה היה חוסך לי הרבה כאב ראש של ההתחלה המייגעת”.

לאחר שהקורס הראשון הסתבר כהשקעה מוצלחת החליטה מיטל להיעזר בייעוץ המקצועי של מעוף לקידום העסק. "הייעוץ אישי זה עוד שרות מצויין שאפשר לקבל במעוף במחיר מצחיק. גם כאן התברכתי ביועצת מאוד מיוחדת, מלאת אור והכי חשוב עם ראש פתוח שיכולה לזרום עם עסק יוצא דופן כמו שלי".

כיום מיטל מלמדת קרמיקה במתנ"ס פיליפ ליאון בקרית יובל, מציירת על אורחים באירועים ומעדכנת את דף הפייסבוק שלה, "מיטל חן – צובעת האירועים (Party Painter)”.

"אני מאוד ממליצה לחבריי העצמאיים על הקורסים של מעוף, כי למרות המחירים הזולים המנחים הם מאוד איכותיים ומקצועיים", היא מסכמת.

הקורסים של מעוף מאוד איכותיים ומקצועיים. מיטל חן וייס, 'צובעת האירועים'

ממעשים למילים

"אני מאוד אוהבת לשוחח עם אנשים מבוגרים ולשמוע את סיפוריהם. אני מקווה שבקרוב אוסיף את התחום של כתיבת סיפורי חיים של לקוחות למכלול השירותים שאני מציע ללקוחות בעסק שלי", מגלה עירית שטייניץ, אמא לשניים ממושב טל שחר.

"למדתי שפה ספרות ערבית וחינוך לתואר ראשון ותואר שני בחינוך מיוחד. אחרי שבע שנים כמחנכת בחינוך המיוחד, בחופשת הלידה השנייה שלי, החלטתי לשנות כיוון ולעסוק בעריכת לשון, תחום שמאז ומתמיד הייתה לי נטייה אליו”.

אלא שבדיוק אז הפתיעה את עירית מחלת הסרטן. למרות זאת היא החליטה שהמחלה לא תמנע ממנה להקים את עסק חלומותיה והחליטה להיעזר בסיוע של מעוף. "פניתי לסניף מעוף על מנת לקבל הכוונה מקצועית בתהליך הקמת העסק. החוויה מהמפגשים עם היועצת שקיבלתי ממעוף הייתה שונה מהצפוי. חשבתי שיהיה מפגש קר, אך קיבלתי יחס חם ואישי, הכלה והכוונה לא רק בתחומים שציפיתי אלא גם בתקשורת בינאישית עם לקוחות ובהעצמה אישית”, מספרת עירית.

כך נולד העסק 'מניפת מילים' המתמחה בעריכת לשון ותוכן של ספרים, עבודות אקדמיות ומאמרים, סיפורי חיים, פרסום, מצגות, עיתונות, אתרי אינטרנט ובלוגים.

עירית משבחת את הקורסים של מעוף: "במסגרת מעוף יש אפשרות להשתתף בקורסים מקצועיים ברמה הכי גבוהה ובמחירים מצחיקים. הזדמנות מצויינת לקדם את העסק בתחומים בהם בעל העסק מעוניין. אני ניצלתי את ההזדמנות והשתתפתי בקורס 'שיווק דיגיטלי' במעוף. שם קיבלתי כלים מצוינים לשיווק. מאז אני כותבת ומעצבת באתר שהקמתי פוסטים שיווקיים מדי יום. באתר שלי יש גם בלוג, 'שפה לכל המשפחה', שבו אני כותבת מאמרים בעיקר על עניינים שקשורים בשפה, ועוד".

כיום היא ממליצה לכל מי שמקים עסק לפנות לסניף האזורי של מעוף – מטה יהודה ובית שמש. “העולם של עסק עצמאי הוא שונה וחדש, יש הרבה מה ללמוד ובמיוחד בעלות כה נמוכה. כיום יש לתושבי מטה יהודה ובית שמש סניף קרוב המתמחה בסיוע ליזמים ולעסקים. מומלץ מאד! “.

במעוף קיבלתי כלים מצוינים לשיווק. עירית שטייניץ, 'מניפת מילים'

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?