דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 22 באפריל 2018
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

המירוץ שיזניק את מטה יהודה למפת התיירות הבינלאומית

80 אלף אצנים מרחבי העולם המתמודדים על מקום במירוץ Hood To Coast יקבלו הזמנה להשתתף במרוץ תנ"ך-תש"ח

קפיצת מדרגה של ממש בחשיבות הבינלאומית של מירוץ תנ"ך-תש"ח נרשמה השבוע, עם ההכרזה על שיתוף פעולה של המירוץ הבינלאומי Hood To Coast עם מירוץ תנ"ך-תש"ח. שיתוף הפעולה צפוי לחשוף את המירוץ המתקיים במטה יהודה לפני 80 אלף אצנים מ-43 מדינות ולהציב אותו על המפה הבינלאומית של ספורט ריצות השטח. זהו חלום שהתגשם, אמר בהתרגשות יוזם המירוץ, יעד ביטנר.

ביום שלישי השבוע (13.6) קיימה המועצה האזורית מטה יהודה טקס חגיגי ביקב קסטל ביישוב יד השמונה שבמהלכו הוכרז על שיתוף הפעולה של מירוץ תנ"ך-תש"ח עם מירוץ HTC ונחשף הלוגו החדש של המירוץ.

מנהל מחלקת תיירות מטה יהודה, ערן אוחנה פתח את האירוע ואמר: "זהו אירוע הכרזה מיוחד ומרגש לכולנו. מועצה אזורית מטה יהודה מברכת על שיתוף הפעולה המתהווה עם HTC שהוא אחד ממרוצי השליחים הידועים והנחשבים בעולם. אין ספק שהחיבור עם מרוץ תנ"ך-תש"ח יוסיף ויתרום לאיכותו של המרוץ, יביא לשיתופי פעולה נוספים ויגדיל את היקף התיירות הנכנסת לישראל בכלל ולמטה יהודה בפרט".

מ"מ ראש המועצה, ניב ויזל, גילה ל'בקיצור' כי לפני חמש שנים הוא סייע לייסודו של מירוץ תנ"ך-תש"ח. “היכרתי את יעד ביטנר והוא סיפר לי על הרעיון שמנקר במוחו לייסד מירוץ שליחים באזור מטה יהודה. יחד איתו הגענו למשרדי המועצה והפגשתי אותו עם גורמים שונים, שבהתחלה התייחסו אליו כאל הוזה". כיום משתתף ניב במירוץ במסגרת קבוצת אצנים של עובדי המועצה.

"אני מברך על ההזדמנות לפתוח את תנ"ך-תש"ח לעולם. כשמגיעים אצנים הם לא מגיעים לבד ולא מגיעים רק למירוץ, הם צריכים לישון, לאכול ולטייל. יש לזה משמעות גדולה מבחינה תיירותית". הוא הודה לקרן יהודה על התרומה למירוץ.

יעד ביטנר, המנהל המקצועי והיזם שלמירוץ תנ"ך-תש"ח, לא הסתיר את התרגשותו לנוכח המעמד. “לפני חמש שנים כשהתחלתי לחשוב על מירוץ שליחים עמדו לפני שתי דוגמאות, מירוץ הר ועמק בישראל ומירוץ HTC. בחלום הכי רחוק שלי לא חשבתי שנהיה חלק ממירוץ זה. שיתוף הפעולה לא יפריע לנו לשמור על האוירה של תנ"ך-תש"ח. מצפים השנה להשתתפות של קבוצות מחו"ל ואנו כבר רשומים באתר הבינלאומי שלהם". הוא הודה למנהל הפיתוח העסקי של המירוץ, גל אילון על קידום שיתוף הפעולה.

מרוץ HTC החל בשנת 1982 עם שמונה קבוצות בנות 10 רצים כל אחת. המרוץ מתקיים לאורך 200 מייל (322 ק"מ) ועובר לאורך אתרים ונופים יוצאי דופן, אשר נבחרים בקפידה והם בעלי נופים וערך מוסף מיוחדים. המרוץ הבינלאומי הוא "סולד אאוט" כבר18 שנים ברצף, עם 19 אלף רצים בכל פעם. במרוץ משתתפים רצים מכל 50 המדינות בארה"ב, ומ-43 מדינות אחרות מרחבי העולם. ההרשמה למרוץ פתוחה במשך יום אחד בלבד והמשתתפים נבחרים בהגרלה מבין כל הנרשמים, כאשר בכל פעם יש לא פחות מ-40 אלף נרשמים שלא זוכים לרוץ.

דן פלוייד, מנהל התפעול הראשי ומבעלי מרוץ HTC, סיפר על ההתרגשות מהסיור שערכו לו מארגני המירוץ בירושלים. "החלום שלנו הוא ליצור גישה לריצה בכל רחבי הגלובוס, וישראל, שהיא מדינה יפיפייה ובעלת היסטוריה מרתקת, היא מיקום מושלם להרחיב את החשיפה למרוץ HTC בקרב קהלים חדשים". הוא הכריז על הטבה מיוחדת שמעניק מירוץ HTC היא השתתפות של חמש קבוצות מתנ"ך-תש"ח באחד מהמירוצים הבינלאומיים ללא הגרלה וללא דמי השתתפות.

מרוץ תנ"ך-תש"ח ה-5 כולל 24 קטעי ריצה, באורכים של 6 עד 12 ק"מ. בין המשתתפים יש קבוצות בנות ארבעה, ששה ושמונה רצים. השנה יתקיימו מקצים ליחידים למרחקים של30 / 50 / 70 / 100 ו-200 ק"מ. רצי 200 ק"מ ירוצו למעשה את כל מסלול תנ"ך -תש"ח בעצמם, בריצה שצפויה להימשך כ-30 שעות.

המרוץ יתקיים השנה בתאריכים 14-15 בספטמבר. ההרשמה למרוץ תחל ב-25 ביוני, ותוגבל ל-500 קבוצות. על הפקת המרוץ אחראית מחלקת התיירות של המועצה בשיתוף עם קרן יהודה. פרטים באתר מרוץ השליחים תנ"ך- תש"ח

Tanach-tashach.m-yehuda.org.il.

חושפים את הלוגו החדש של המירוץ. מימין לשמאל: ערן אוחנה, ניב ויזל, דן פלוייד, גל אילון, יעד ביטנר

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?