דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 20 באפריל 2018
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

הנער ירין ויינר ז"ל הובא למנוחות

תושבים בחוסאן מאשרים את החשד כי כלי הרכב הפלסטינים בתאונה ניהלו "תחרות מכוניות” שהביא לתאונה הקטלנית. “בכפר יש מאות כלי רכב גנובים שבני הנוער נוהגים בהם בפראות ואיש לא אוכף את החוק"

עצב עמוק שרר היום בבית העלמין האזורי בנס הרים כשמאות אנשים ליוו את הנער ירין ויינר ז"ל בדרכו האחרונה. להלוויה הגיעו הוריו של ירין ז"ל, בועז וטלי, ישירות מבית החולים, שם הם מאושפזים לאחר תאונת הדרכים הקשה.

את ירין ז"ל הספידו דודתו, שתי אחיותיו, שיראל ולירון, חבריו, מורתו מתיכון “אור”, וסגן ראש המועצה האזורית, בני אלירז. מההספדים עולה דמות של נער בן 14.5, חייכן, אהוב על הוריו ובני משפחתו ומוקף בחברים, שחייו נקטפו בפתאומיות בתאונה מיותרת.

בתום ההלוויה נפרדו רבים מאם המשפחה, טלי ויינר ומהאב, בועז ויינר, אשר חזרו לבית החולים כדי להמשיך בטיפול הרפואי.

ירין ויינר ז"ל

 

"לא היה מה לעשות"

 

נסיבות תאונת הדרכים הקשה שבה הייתה מעורבת מכוניתם של משפחת ויינר מצור הדסה עדיין נמצאות בחקירה אך בינתיים הגיעה ל"בקיצור" עדות של י.ז., תושבת צור הדסה, שהייתה הראשונה שהגיעה למקום האירוע.

בליל שישי (22.9) הייתה י.ז. , קצינה בקורס מכ"יות, בדרכה מצור הדסה לירושלים כאשר במהלך נסיעתה בכביש עוקף חוסאן נקלעה לזירת התאונה.

"את התאונה עצמה לא ראיתי. עליתי בעלייה הגדולה ובעיקול ראיתי את כלי הרכב”, היחא סיפרה ל”בקיצור”, “לפי השוק של האנשים הגעתי ממש כמה שניות אחרי התאונה. ראיתי שלושה רכבים, היה רכב ישראלי בצבע אפור שהיה זרוק לשוליים, רכב ירוק שעמד לרוחב הנתיב השמאלי ורכב לבן שעמד במרכז הכביש צמוד לנתיב הימני".

לדבריה מהאופן שבו עמדו כלי הרכב אפשר היה להבין שהרכב הלבן והרכב הירוק נסעו בזמן התאונה במעלה הכביש כשהם מקבילים וצמודים או קרובים מאוד, כשהרכב הלבן צמוד לנתיב הימני והרכב הירוק בנתיב השמאלי, וזאת למרות שהיה קו הפרדה לבן רצוף. התאונה התרחשה, ככל הנראה, כאשר שני כלי הרכב פגעו ברכב של משפחת ויינר, שהגיע מכיוון ירושלים והיה בנתיב השמאלי. הרכב הירוק פגע בו בחזית והרכב הלבן פגע בצד של הנהג.

י. התקרבה לרכב האפור וראתה את אב המשפחה שנהג במכונית כשהוא ממלמל "הילד שלי מאחורה הוא לא נושם, תלכו לראות מה קורה איתו". היא ניסתה לפתוח את הדלת שליד הנהג אך ללא הצלחה. אדם נוסף שהייה איתה ניסה באותו זמן לפתוח את הדלת האחורית של הרכב. במקביל התקשרה י. למד"א תיארה את האירוע וביקשה להקפיץ למקום מספר אמבולנסים.

"ניגשתי לצד של הנוסע, שם הייתה האמא ללא הכרה. פתחתי את הדלת של המושב האחורי ושם היה הילד...היארתי עליו עם הפנס בטלפון, אבל לא היה מה לעשות". בינתיים הגיעו למקום חיילים וזמן קצר לאחר מכן הגיע האמבולנס.

י.ז. : "אני מכירה את האופי של הנהגים הצעירים האלה ואת הכביש. הם לא נוהגים כמו שצריך, יוצאים לעקיפות מסוכנות. הם היו נערים, ורואים את כלי הרכב היעני משופרים, כל המהות של השיפורים האלה זה לעשות פוזות וליסוע מהר עם רעש. היה שם מישהו שיצא לעקיפה מסוכנת, בסיבוב בלי ראות”.

מאות בהלוויה של ירין ויינר ז"ל

אין אכיפה בעוקף חוסאן

 

בצור הדסה מתוסכלים וזועמים על ההפקרות ששוררת בכביש עוקף חוסאן. “המשטרה לא אוכפת כאן את החוק ונהגים מרשים לעצמם לנהוג במהירות עצומה ובפראות", טענו תושבים ביישוב.

בכפר חוסאן מאשרים את החשד כי כלי הרכב מעורבים בתאונה היו במהלך של "תחרות מכוניות" על הכביש העוקף.

תושבים בכפר זועמים ומתוסכלים מאוזלת היד של רשויות החוק הפלסטיניות והישראליות בכל הקשור לאכיפת החוק בתחומי הכפר. לדברי תושבים בכפר, הרשות הפלסטינית אינה מחזיקה כוח משטרתי בכפר ואינה אוכפת את החוק, ואילו המשטרה הישראלית אינה נכנסת לכפר משום שמדובר בשטח שהוא בשליטה פלסטינית.

לדברי תושבים בחוסאן חוסר האכיפה של החוק בכפר הביא למצב שחוסאן היא שטח הפקר שבו משתוללים בני נוער בכלי רכב גנובים בלא שמישהו ירסן אותם. אחד התושבים סיפר כי אחיינית שלו נפגעה מרכב שדהר באחד מרחובות הכפר והיא עכשיו משותקת בכל גופה, תושב אחר סיפר כי צעיר על אופנוע התנגש ברכב שלו בזמן שעמד בחניה ליד מסגד הכפר.

"יש בחוסאן מאות כלי רכב גנובים שהצעירים נוהגים בהם ואף אחד לא מעיז להגיד להם משהו. אף אחד לא עושה כלום. ראיתי ילד בן עשר נוהג במכונית והערתי לו, אז אבא שלו יצא עלי והתחיל לצעוק שהבן שלו לא שונה מאחרים. אני לא רוצה לריב אז אני שותק. אבל אנחנו מתפללים שכבר תגיע משטרה כדי לעשות סדר בכפר", אמר אחד התושבים.

 

הרכב של משפחת ויינר אחרי התאונה הקטלנית

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?