דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 22 בפברואר 2018
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

הסטודנטים הירושלמים: הכי הרבה הוצאות והכי עצמאיים

מבין הסטודנטים בישראל דווקא הסטודנטים הירושלמים משלמים הכי הרבה הוצאות ומוכיחים הכי הרבה עצמאות בהתנהלות היומיומית שלהם, כך עולה מסקר של אתר "GOOL" שהתקיים בתחילת השנה האקדמית. מהסקר עולה שרק 4% מהסטודנטים הירושלמים חיים על חשבון ההורים. לצורך ההשוואה כ12% מהסטודנטים בדרום, 14% מהסטודנטים בחיפה, ו15% מהסטודנטים בת"א – חיים על חשבון ההורים.

עוד עולה מהסקר ש-31% מהסטודנטים הירושלמים עובדים משרה מלאה ו-36% עובדים משרה חלקית – ולא נעזרים בהורים. גם בקטגוריה זו הסטודנטים הירושלמים מובילים - לצורך ההשוואה רק 28% מהסטודנטים החיפאים, 27% מהדרומיים, 25% מהסטודנטים בשרון, ו24% מהסטודנטים בת"א – עובדים משרה חלקית.

הסטודנטים הירושלמים מוציאים על מחייתם יותר מכל הסטודנטים בישראל מאזור אחר – 4600 שקל בחודש, הסטודנטים בחיפה כ- 4121 שקל בחודש והסטודנטים התל-אביבים כ- 4121 שקל בחודש, סטודנטים באזור השרון כ-3300 שקל וסטודנטים מבאר שבע 3069 שקל.

לדברי המנהל הפדגוגי של אתר GOOL , יוחאי טוויג, האתר מציע פלטפורמה לשעורי ווידאו מוקלטים, שכן יעדי המיזם הינם להקל על ההוצאות השוטפות של הסטודנטים, זאת במסגרת חזון חברתי של מייסדי "גול", שההוצאה הכבדה על שעורים פרטיים מיותרת, בזמן שניתן ליהנות משעורי הוידאו המוקלטים.

סטודנטים בסדנה לקידום חינוך ושונות תרבותית. (צילום: המרכז לטכנולוגיה, מתוך אתר פיקיויקי)

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?