דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 20 במרץ 2018
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

הסימפוניה לבתי הספר המנגנים

ארבע התזמורות של בתי"ס 'מתתיהו', 'האלה', 'צורים' ו'הרטוב' התכנסו לערב התזמורות השנתי

במרכז לאמנויות 'יד חריף' מסכמים בסיפוק את השנה החמישית של תכנית 'בתי ספר מנגנים' לתלמידי כיתות ד', פרי שיתוף פעולה עם מינהל חינוך במועצת מטה יהודה, מנהלות בתי הספר היסודיים 'מתתיהו', 'האלה', 'צורים' ו'הרטוב', תכנית 'קרן קרב' ועמותת 'יד חריף'.

ארבע התזמורות הבית-ספריות השתתפו בכנס הסיום השנתי והציגו את הכישורים שרכשו הנגנים הצעירים במהלך השנה. התזמורות הופיעו יחד ולחוד אל מול הורים, בני משפחה וחברים.

את הערב פתחו התזמורות בנגינה משותפת לשיר 'כשיבוא שלום' עם למעלה מ-150 נשפנים ונקשנים. כל תזמורת ניגנה שלושה קטעים אותם למדו הנגנים בחודשים האחרונים. בערב השתתפו גם התזמורות האזוריות, התזמורת הבוגרת והתזמורת הצעירה של 'יד חריף' שהצטרפו לאירוע כדי לחשוף בפני ההורים את אפשרויות ההמשך העומדות בפני הילדים המנגנים.

בתכנית 'בתי ספר מנגנים' משתתפים למעלה מ-300 תלמידים מדי שנה. חמישה מורים לכלי נשיפה והקשה מגיעים פעמיים בשבוע לבתי הספר ומלמדים נגינה בקבוצות של חמישה עד שבעה תלמידים. הילדים רוכשים את יסודות הנגינה, קריאת תווים ונגינה בתזמורות.

"תלמידי בית הספר 'מתתיהו' גילו כישרון רב במהלך הערב וניגנו קטעים מוכרים בעיבודים חדשים", מסרה עדנה שובלי, סגנית המנהלת המלווה את התכנית ב'מתתיהו'. "זה היה ערב מהנה ומרגש שסיכם שנה של עבודה והשקעה של תלמידי התזמורת".

"כ-25 אחוז מתלמידי שכבת ד' בוחרים להצטרף לתזמורת בשאיפה שימשיכו לקחת חלק בפעילות גם בשנה הבאה", ציינה חוה מגדל, מנהלת בית הספר 'הרטוב'. "הנגינה בתזמורת מעניקה לתלמידים מיומנויות של הקשבה, שליטה עצמית ועבודה בצוות. בכל שנה אני עדה מחדש לתלמידים שמתקשים בתחום החברתי או הלימודי ומצליחים להביא עצמם לידי ביטוי בתזמורת. במשוב שהעברנו השנה בקרב תלמידי כיתות ד', המליצו 80 אחוז מהם להמשיך את תכנית הנגינה גם בשנה הבאה".

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?