דלג לתוכן העמוד
יום שני, 19 בפברואר 2018
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

הפסטיבל היהודי הבינלאומי לתרבות עכשווית

ישיר מפיוטיו של רבי ישראל נג'ארה . ערן צור (צלם שרון דרעי)

118 אמנים, 23 מופעים, למעלה מ-100 שעות של יצירה בימתית חיה בשבוע אחד! עם הפקות מקור, הופעות בכורה ומופעי מחווה בתחומי אמנויות הבמה השונים.
הפסטיבל היהודי הבינלאומי לתרבות עכשווית, הינו פסטיבל יחיד מסוגו בארץ המאגד את כל תחומי היצירה והתרבות היהודית על כל גווניה.
מגוון יוצרים בהשראת המורשת היהודית מישראל והתפוצות - איטליה, אתיופיה, תימן, ספרד, פרס, מרוקו ועיראק, מביאים לקדמת הבמה אמנות מסורתית וגם חדשה. כולם זה לצד זה בחגיגה של תרבות בתחומי המחול, הקולנוע, התיאטרון, וידאו-ארט ומוסיקה. הפסטיבל מביא לידי ביטוי תרבויות וזהויות שונות ומחבר בין ההיסטוריה היהודית ובין כאן ועכשיו, בין מזרח ומערב, בין ישן וחדש, בין מורשת יהודית ותרבות עכשווית. מפולקלור דרך ריקוד הפלמנקו אל תיאטרון רב תחומי ומוזיקה אתנית, ועממית.
בין המופיעים: אהרן רזאל במופע עם מיטב שיריו, יענקל'ה רוטבליט מארח את החצר האחורית, ערן צור ואייל שכטר במופע "אנא אלך" שרים מפיוטיו של רבי ישראל נג'ארה, הצגת התיאטרון "שלוש מלכות ופילגש" הפקת מקור בבכורה ישראלית, המספרת על שלוש מלכות ופילגש אחת שהיו למלך דוד המקבלות משמעות ופרשנות בת זמננו, מופע מחול של להקת הפלמנקו הישראלית COMPAS "דוד ובת שבע" המבוססת על הסיפור המקראי.

הפסטיבל היהודי הבינלאומי לתרבות עכשווית, 12-17/11/17, בית מזיא לתיאטרון, מסילת ישרים 18, ירושלים כרטיסים: בימות- 6226*

02-6237000, מחיר: 30-100 שקל.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?