דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 25 במרץ 2018
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

הפרקליטות: התווספו חשדות להדחת עדים כנגד משה ואבי דדון

פרקליטות מחוז ירושלים (פלילי), הודיעה השבוע (27.2) לבאי כוחם של ראש המועצה האזורית מטה יהודה, משה דדון ואחיו אבי דדון, כי היא שוקלת להעמידם לדין בכפוף לשימוע בגין חשדות נוספים הנוגעים בעיקר להדחת עדים ואשר נחקרו בשבועות האחרונים.

מהודעת עורכי הדין רבקה אלקובי ונתי בן חמו שזכתה לאישור פרקליט המדינה שי ניצן, עולה, כי על פי כתב החשדות הנוכחי, משה ואבי דדון עברו מאז שחרורם ממעצרם בראשית 2016, וכן בחודשים האחרונים לאחר שקיבלו את עיקרי חומר החקירה לצורך היערכותם לשימוע, עבירות לכאורה של הדחת והטרדת עדים, וכן איומים וסחיטה באיומים של עדים מרכזיים בפרשת "מטה יהודה". כתב חשדות זה מצטרף לכתב חשדות קודם ועיקרי אשר נשלח לשניים בסוף חודש אוקטובר 2017 במסגרתו הודיעה הפרקליטות לחשודים כי פרקליט המדינה שוקל להעמידם לדין בכפוף לשימוע בגין ביצוע שורה ארוכה של עבירות שחיתות שלטונית, מרמה והלבנת הון, עבירות מין, שיבוש מהלכי משפט ועוד – כל אחד לפי חלקו.

תלונות כוזבות. ראש המועצה המורחק, משה דדון

הפרקליטות טוענת, כי זמן קצר לאחר שחרורם ממעצר במסגרת חקירת פרשת "מטה יהודה" נהגו משה ואבי דדון בהזדמנויות רבות ליצור קשר עם אנשים שונים במועצה, תוך הפצת מסרים מאיימים ומטרידים בנוגע לאנשים אשר מסרו הודעות במשטרה במסגרת חקירת הפרשה, ככלל, מתוך ידיעה שמסרים אלה יועברו לעדים. זאת עשו, על פי החשד, במטרה להניע את העדים מלהעיד נגדם בבית המשפט בפרשת "מטה יהודה", ובניגוד להחלטת בית המשפט האוסרת עליהם ליצור כל קשר עם מי מהמעורבים בפרשה בנוגע לחקירה.

הפרקליטות מוסיפה וטוענת, כי לאחר שמשה ואבי דדון קיבלו לידיהם את עיקרי חומר החקירה בפרשה לצורך הכנה לשימוע הם המשיכו להעביר מסרים מאיימים ומטרידים לעדים, תוך ציון העובדה שהם מודעים לגרסאות העדים השונות במשטרה בפרשה. השימוע צפוי להתקיים ב-22.3 .

בא כוחו של משה דדון, עו"ד ציון אמיר מסר בתגובה: “טיוטת החשדות הזו מופרכת מן היסוד. חשדות אלה נשענים על בסיס רעוע של מתלוננים, אשר מטעמים פוליטיים עשו שימוש במשטרת ישראל כדי להביא לסיכול כוונתו של מר דדון להתמודד בבחירות לראשות המועצה בקדנציה הקרובה. כנראה, שהסקרים אשר מנבאים לו נצחון סוחף הביאו את יריביו לנסות ולהדיחו לא באמצעות הקלפי אלא באמצעות תלונות מופרכות במשטרה. ובאשר לשימוע, אנחנו, שלא כמו אותם מתלוננים אשר בחרו "לברר" את הטענות מעל גבי התקשורת, נציג את טענותינו ונקיים בירור מלא ומסודר מול הפרקליטות והגורמים הרשמיים במהלך השימוע ואחריו".

תלונות ממניע פוליטי מובהק. אבי דדון

עו"ד אמיר מתח ביקורת על התנהלות הדוברות של זרועות האכיפה: “אני בכלל חושב שהפרקטיקה הנהוגה בזמן האחרון, של מערך הדוברות שמוציא הודעות כאלה לתקשורת, מביא לעתים לפגיעה קשה ואפילו חמורה מאוד בזכויותיהם של נחקרים, בזכותם לשם טוב ובחזקת החפות שלהם. מוטב היה להימנע ובוודאי לצמצם את הקשר של כלי התקשורת בנסיבות אלה".

בא כוחו של אבי דדון, עו"ד גיא שמר: "אבי דדון מכחיש ביצוע המיוחס לו בכתב החשדות. תיק החקירה מבוסס כולו על תלונות שהוגשו מתוך מניע מובהק על ידי יריביו הפוליטיים, על מנת לנסות למנוע מעורבותו בעשיה הפוליטית באגודות האזוריות. לא יתכן מצב לפיו תמיכתו של אבי דדון בהדחת יוסי משה ממליאת המועצה תיחשב לעבירה פלילית, כאשר בסמוך לכך ביקש יוסי משה להדיח את אבי דדון מראשות אגודת הפלחה שעה שהתמודד מולו והפסיד. מדובר בטענה משוללת כל היגיון שיש בה יותר מקורטוב של התערבות אסורה בהליכים דמוקרטיים. צר לנו שמשטרת ישראל הלכה שבי אחר ניסיון כושל זה. אנו נעמוד על כך שהתלונות ומניעיהן יתבררו עד תום”.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?