דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 22 בפברואר 2018
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

הפרקליטות טוענת לעבירות חמורות של דדון ; משה דדון: מכחיש באופן נחרץ את המיוחס לי

הפרקליטות: משה דדון חשוד בעבירות מין ושוחד. הרחקתו של משה דדון מתפקיד ראש המועצה באזורית מטה יהודה תימשך עד סיום הליכי השימוע וקבלת החלטה סופית בתיק

המלצה לכתב אישום. ראש מועצת מטה יהודה, משה דדון

תקופת ההרחקה של משה דדון מלשכת ראש המועצה מסתיימת ביום שבת הקרוב (27.10). בפרקליטות המדינה המתינו עד הרגע האחרון כדי להציג בפניו את החשדות שנאספו מחומר החקירה ועשויים לעמוד בבסיס ההחלטה להעמידו לדין פלילי וזאת בכפוף לשימוע שייערך לו.

פרקליטות מחוז ירושלים, באישור פרקליט המדינה, הציגה היום (26.10) את טיוטת כתב החשדות כנגד משה דדון, הכוללת חשד לביצוע שורה ארוכה של עבירות ובהן שוחד, מרמה והלבנת הון, עבירות מין, שיבוש מהלכי משפט והדחת עדים. בסביבתו הקרובה של משה דדון ציינו כי מבין החשדות נשמטה עבירת האונס שנטענה כנגד דדון בשלבים הראשונים של החקירה. בא כוחו של משה דדון, עו"ד ציון אמיר אמר בתגובה: "מרשי מכחיש באופן נחרץ את המיוחס לו”.

כמו כן, היום זומן לפרקליטות גם אחיו של ראש המועצה, אבי דדון, וגם בפניו הוצגה טיוטת כתב אישום ובהן חשדות לעבירות מין, שוחד והלבנת הון. בא כוחו של אבי דדון, עו"ד גיא שמר: "מרשי דבק בחפותו ודוחה את החשדות כנגדו מכל וכל”.

שוחד מקבלן הבית

על-פי החשד, משה דדון דרש מאנשי עסקים ויזמים שפעלו בתחומי המועצה שוחד בהיקף של מיליוני שקלים ונטל שוחד במאות אלפי שקלים, ובתמורה קידם את האינטרסים הכלכליים שלהם במועצה.

כתב החשדות טוען, כי בשנים 2015-2010 פעל דדון לטובת "קבלן הבית" של המועצה שבאותן שנים זכה במכרזים בהיקף של 170 מיליון שקל. ככל הנראה מדובר על הקבלן גבי מגנזי אשר הוא ונהגו האישי נעצרו יחד עם דדון.

לטענת הפרקליטות, הקבלן נתן לדדון שוחד של מאות אלפי שקלים, כאשר הכסף מוסתר באריזות יין שנחזו להיות שי לחג ואשר נמסרו בידי נהגו האישי בחניון המועצה בשעת לילה. במקרה אחר הועבר השוחד בתוך תיק מסמכים במסעדת יוקרה.

שוחד מהרי עדן

חשדות נוספים נוגעים למגעים שקיימו משה ואבי דדון עם יזמי היישוב החדש "גבעות עדן" , יישוב בהקמה בתחומי המועצה. במקרה זה, על-פי החשד, דרשו האחים דדון מיזמי הפרויקט שוחד בסך 2 מיליון שקל תמורת הגדלת מספר הדירות בו, אך היזם דחה את הדרישה. בהקשר זה יש לציין, כי תביעת פיצויים בהיקף של 39 מליון שקל שהגישו יזמי היישוב כנגד המועצה האזורית מטה יהודה ומשה דדון נמחקה השבוע לפי בקשתם.

שוחד במכירת “תדמיר”

הפרקליטות טוענת, כי דדון ואחיו אבי דדון קשרו קשר לדרישת שוחד, בעד פעילותם למכירת המפעל החקלאי "תדמיר" לאיש עסקים ששמו לא נמסר. איש העסקים אמור היה לשלם לשניים 3-2 מיליון שקל, ונתן להם 450,000 שקל בטרם נעצרו השניים. יש לציין כי “תדמיר” הינה אגודה חקלאית שיתופית פרטית ואיננה קשורה למועצה האזורית מטה יהודה.

חשד לשוחד. אבי דדון


הלבנת כספים
משה דדון אף חשוד, כי נהג להעביר בעשרות הזדמנויות לעובדת המועצה סכומי כסף גדולים, ובהם כספי השוחד, לצורך הסוואת מקורם ומיקומם, והורה לה להפקידם בכספות שונות. דדון היה מורה לעובדת לשנות את מיקום הכספות מעת לעת, מחשש שהכספות יתגלו. בנוסף חשוד דדון, כי הדיח את עובדת המועצה להעיד עדות שקר במקרה שתיקרא להעיד במשטרה, ושלא תפליל אותו.

יחסי מין אסורים 
עוד עולה מן הראיות, כי דדון קיים יחסי מין אסורים עם מספר עובדות מועצה, ובהמשך התערב בתנאי העסקתן של עובדות אלה תוך ניגוד עניינים. בשתיים מן העובדות הוא ביצע לכאורה עבירות מין במספר רב של הזדמנויות, תוך התעמרות מתמשכת מצידו באחת העובדות.

יש לציין כי בשלבי המעצר הראשונים טענו חוקרי להב 433 כי למשה דדון יש קשרים אינטימיים עם 22 עובדות מועצה וטענו כי יש חשד לאונס. בשלב זה נראה כי הפרקליטות “קיצצה” במספר עובדות המועצה שהיו בקשר אינטימי עם דדון, לכדי 3-4 עובדות, ואף נמנעת מלטעון לחשד של “אונס”.

חשד להדחת עדים
לטענת הפרקליטות, זמן קצר לאחר שנבחר לתפקיד ראש המועצה, הדיח דדון תחת איומים עובדת מועצה, אשר התלוננה במשטרה על עבירות מין שביצע בה דדון, על-מנת שתחזור בה מתלונתה. בנוסף חשוד דדון, כי איים על תושב המועצה שיפגע בו ובמשפחתו בשל חשדו של דדון שקרובת משפחתו העידה נגדו במשטרה או מתכוונת לעשות זאת.

דדון גם חשוד שהורה למספר עובדי מועצה להעלים מסמכים שונים במהלך ביקורות מבקר המדינה, ובהם אף תיקה האישי של עובדת מועצה עימה קיים מערכת יחסים מינית בעבר, ואף היה מעורב, תוך ניגוד עניינים, בתנאי העסקתה.

במקרה נוסף, חשוד דדון כי איים על מספר תושבי מועצה שיפגע בהם אם לא יצביעו לטובת אבי דדון אחיו בבחירות לתפקיד ציבורי במועצה. אפשר והפרקליטות מתכוונת לבחירתו של אבי דדון לנציג מושב לוזית במליאת המועצה האזורית מטה יהודה. בעניין זה יש לציין כי אבי דדון משמש כיום כמנכ"ל אגודת הפלחה "מבואות ירושלים", שהיא אגודה חקלאית שיתופית פרטית.

כאמור, תקופת ההרחקה של דדון מהמועצה האזורית מטה יהודה מסתיימת ביום שבת הקרוב (27.10). עם זאת, במסגרת ההסכמות עם בא כוחו של משה דדון נקבע כי הרחקתו מתפקיד ראש המועצה באזורית מטה יהודה ושאר התנאים המגבילים שהוטלו עליו במהלך החקירה, יימשכו עד סיום הליכי השימוע וקבלת החלטה סופית בתיק.

"מאמינים שהאישומים יופרכו"

בא כוחו של משה דדון, עו"ד ציון אמיר, אמר בתגובה: “קיבלנו את טיוטת כתב החשדות. משה דדון מכחיש באופן נחרץ את הדברים שמיוחסים לו בכתב החשדות הזה. הוא מאמין לחלוטין בחפותו. אנחנו נצטרך לקבל בזמן הקרוב את חומר החקירה שנאסף ונבוא לשימוע מתוך אמונה שהפרקליטות תהיה קשובה לטענות שלנו. מאמינים ומקווים שכתב האישום הזה יופרך בסופו של דבר”.

בא כוחו של אבי דדון, עו"ד גיא שמר, אמר בתגובה: “קיבלתי היום מהפרקליטות טיוטת כתב אישום והזמנה לשימוע. מר אבי דדון דבק בחפותו ומכחיש מכל וכל את החשדות ובוודאי עבירת מין או קבלת שוחד. מדובר באדם הפועל משך שנים למען החברה, במסירות וללא רבב. אחרי לימוד חומר החקירה נביא בפני הפרקליטות טענותינו ונהדוף החשדות”.

עו"ד גיא שמר

 

 

 

 

 

 

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?