דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 22 באפריל 2018
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

זהירות: מצלמות משטרתיות בכבישי סובב ירושלים

מצלמה משטרתית על כביש 375, סמוך לצור הדסה. צילום: גיא בר

נוסעים בכביש 375 זיהו השבוע (10.1) כי בעיקול הסמוך לצור הדסה ( צומת הכניסה לפארק בגין) הוצבה מצלמה משטרתית. כזכור, בשבועות האחרונים התברר כי מצלמות המשטרה החדשות מכויילות לחריגה במהירות שהיא 10 קמ"ש בלבד מעל המהירות המותרת. נהגים ברחבי הארץ כבר קיבלו קנסות כאשר חרגו מעט מהמהירות המותרת.

במקביל, נהגים שנסעו בכביש 38 מסרו, כי גם סמוך לצומת האלה הותקנה מצלמה משטרתית. ל"בקיצור" נודע כי מצלמות נוספות יותקנו בקרוב בסמוך למושב נס-הרים ובסמוך לתחנת כיבוי האש בבר-גיורא.
כמו כן, בקרוב יותקנו מכמונות מהירות בניידות מג"ב כולל יכולת צילום של נהגים שישתמשו בסלולרי. המערכות בניידות שמסתובבות באזור ישדרו את הנתונים ישירות למוקד ללא קשר לשוטרים שישהו ברכב.

מצלמה משטרתית בצומת האלה

מהסברים שנמסרו ל"בקיצור" עולה, כי המצלמות שהותקנו הן מצלמות התראה משטרתיות שמטרתם לזהות במהירות כלי רכב גנובים, חשודים הדרושים לחקירה, מעורבים בפלילים וכיו”ב. המצלמות הללו הן חלק מהיערכות מוגברת של המשטרה ללחימה טכנולוגית ומתוחכמת שתערים קשיים על כל מי שעוסק בפלילים. בשלב זה, הותקנו כמה מצלמות בגזרת מטה יהודה אך בקרוב יותקנו עוד מצלמות רבות (חלקן מוסוות) בכל אזור סובב ירושלים.

סעו כחוק!!

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?