דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 22 בפברואר 2018
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

יו"ר ועדת תקציב: מטה יהודה מוציאה עשרות מיליונים על הסעות מחוץ לאזור המיפוי – זה מסכן את עתידנו

המליאה אישרה את תקציב המועצה האזורית מטה יהודה ל-2018 בהיקף של 393 מליון שקל

מליאת המועצה האזורית מטה יהודה אישרה השבוע את תקציב המועצה לשנת 2018 בהיקף של 393 מליון שקל. במהלך הדיון באישור התקציב עלה שוב העומס האדיר של קווי ההסעה למוסדות חינוך שמחוץ למטה יהודה המסתכם בעשרות מליוני שקלים. יו"ר ועדת התקציב אמר לחברי המליאה כי יש להקדים ולטפל בחריגה זו ובמידה והיא לא תטופל היא עשויה לסכן את מצבה הפיננסי של המועצה.

כפי ש'בקיצור' פירסם בעבר, היקף ההוצאה העודפת על הסעות תלמידים לבתי ספר שמחוץ לאזורי הרישום נאמדת ב-36 מליון שקל (!). חריגה זו ממומנת כולה מתקציב המועצה השוטף ולא מתקציב משרד החינוך. מ"מ ראש המועצה אמר בישיבת המליאה כי המועצה מסיעה כיום ל-135 מוסדות חינוך שונים בירושלים (!), כאשר ההחלטה המקורית של המועצה הייתה להסיע ל-5 מוסדות חינוך בלבד.

מליאת המועצה אישרה את הקמתה של ועדה לבחינת מדיניות ההסעות למוסדות חינוך בראשותו של נציג רמת רזיאל במליאה, פרופסור אמיר אלעמי. הוועדה כוללת חמישה נציגים של הנהגות ההורים מבתי הספר, חמישה חברי מליאה, שבעה נציגי ציבור מיישובי המועצה וחמישה עובדי מועצה.

 

תקציב שמרני ומאוזן

 

תקציב 2018 מהווה גידול של כ-3.5% ביחס לתקציב 2017 שעמד על 380 מליון שקל. תקציב זה מהווה תקציב לשנת הבחירות למליאת המועצה הצפויות להתקיים באוקטובר 2018.

בתקציב עצמו אין בשורות מיוחדות. מ"מ ראש המועצה, ניב ויזל, אמר כי גם השנה התקציב הוא שמרני ומאוזן. עם זאת, אישור תקציב ברשות מקומית במועד כה מוקדם, חודשיים לפני סוף שנת התקציב הנוכחית, מהווה הישג משמעותי לויזל והוא איתות חיובי על היכולת של מטה יהודה להתנהל מזה שנתיים בלא ראש מועצה נבחר ועם עננה של חשדות, חקירות וחדשות לא מחמיאות בכלי התקשורת.

מעיון מקרוב בכמה ממאות הסעיפים שבתקציב ניתן לראות את הצפוי בשנה הקרובה. ראשית, בתקציב 2018 קיים תקציב מיוחד לבחירות לרשות המקומית. התקציב עומד על 550 אלף שקל, מהם 350 אלף שקל ממשרד הפנים ו-200 אלף שקל מתקציב המועצה השוטף.

הוצאות ההנהלה ירדו באופן חד בקרוב ל-30%, מ-2.1 מליון שקל ל-1.53 מליון שקל בלבד. ככל הנראה הדבר מוסבר בהמשך היעדרותו של ראש המועצה המורחק משה דדון שעלות שכרו עומדת כ-600 אלף שקל.

קיטון גם בהוצאות מזכירות המועצה בהיקף של כ-11% , מ-4.12 מליון שקל ל- 3.556 מליון שקל. ככל הנראה הקיטון טמון בשינויים שנעשו בלשכה ובהם פרישתו של מזכיר המועצה הקודם, רענן אהרונסון, ומעבר עובדות במזכירות למחלקות אחרות.

קיטון גם בהוצאות השכר של הלשכה המשפטית, השירות הוטרינרי והוועדה המקומית לתכנון ובנייה בהיקף של 10%-15% . קיטון זה חוסך לקופת המועצה כ-1.7 מליון שקלים.

ב-2018 המועצה מתכוונת להשקיע יותר בתחום פינוי האשפה והגזם. תקציב אגף התברואה ופינוי אשפה גדל במליון שקל והוא כולל רכישה של שתי משאיות לפינוי גזם ושל טרקטור חדש. בחודש הבא צפוי להסתיים מכרז פינוי האשפה של מטה יהודה ובמועצה מצפים כי המכרז החדש ימשיך במגמת הייעול ושיפור השירות בתחום בעייתי זה.

החזר המילוות גדל ב-13% ויעמוד ב-2018 על 16.7 מליון שקל, המהווים כ-4.5% בלבד מהתקציב השוטף. גם תקציב המחלקה לרישוי עסקים גדל בהיקף של כ-30%.

המועצה מגדילה את ההשקעה בחינוך הבלתי פורמאלי בהיקף של כמליון שקל. במסגרת זו גדל תקציב המרכז לאמנויות יד חריף בחצי מליון שקל. גידול של כ-2 מליון שקל גם בתקציב אגף הרווחה.

מ"מ ראש המועצה ניב ויזל

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?