דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 25 במרץ 2018
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מבצע "בת מצווה"

תלמידות אמי"ת שחר בבית שמש באירוע עם המחנכת סימה כפרי (במרכז)

תלמידות בית החינוך אמי"ת שחר בבית שמש הפיקו ביום חמישי שעבר (9.11) אירוע בת מצווה מעוצב וחגיגי עבור נערה שמשפחתה לא יכלה לממן עבורה מסיבת בת מצווה. התלמידות מכתה י"א/1 ולצידן המחנכת, סימה כפרי, והיועצת, אושרית אלפסי, החליטו לשמח נערה קשת יום ופרסמו פוסט בעמוד הפייסבוק "מאמות של בית שמש" ובו ביקשו המלצות על נערה העומדת בפני בת המצווה שלה. עוד באותו יום יצרה עימם קשר עובדת סוציאלית מלשכת הרווחה של עיריית בית שמש ומסרה שם של ילדת בת מצווה המגיעה ממשפחה חד הורית שמצבה הכלכלי קשה. חברות צוות ההיגוי נפגשו עם הילדה ועם אמה לפגישת היכרות ולתאום ציפיות.

"הכרנו ילדה מאירת פנים וקצת נבוכה. העברנו לה את המסר שזכות גדולה נפלה בחלקנו ואנו נתרמות בפן הערכי ובזכותה אנו הופכות לאנשים טובים יותר", מספרת המחנכת, "שאלנו על הצבעים שהיא אוהבת, סגנון לבוש, דרשת בת מצווה ועוד - כדי להעניק לה תחושה שזו בת מצווה מיוחדת רק עבורה".

בימים שקדמו לחגיגה השקיעו התלמידות שעות רבות בעיצוב והכנת האולם במושב שדות מיכה. גם בני משפחה של התלמידות התגייסו לעזרה וסייעו בהגשת האוכל, הכנת מטעמים, קניית שרשרת ועגילים מזהב ועוד .

בערב החגיגי המתינו התלמידות נרגשות ולבושות חגיגית לכלת בת המצווה, אשר יחד עם בני משפחתה התרגשה מאוד והופתעה מגודל ההשקעה. האולם המעוצב כלל בר מתוקים מכל טוב שכלל עוגת בת מצווה מעוצבת, קייאק של פירות, שולחן "שוק פיצוחים", קשת בלונים בצבעי סגול כסף ולבן לפי בחירתה, השמחה היתה רבה והתלמידות רקדו ושימחו את הכלה המרוגשת ללא הפוגה.

מספרת התלמידה פרח מלכה, ממובילות המבצע: "מאוד התרגשנו מכל האנשים הטובים שנרתמו לעניין בשמחה ומתוך רצון גדול לתרום ולתת שלא על מנת לקבל כל תמורה".

התלמידות ביקשו להודות לבעלי העסקים שתרמו להצלחת האירוע: הספר אביתר אברג'ל, המאפרת איילת חזן, מסעדת "רוזה" בית שמש, מסעדת "משולשים" בבית שמש, אורית פרץ - עוגות מעוצבות, אורלי לביא - הכנת קינוחי כוסות, יוסי ויניב חדד - "המלך בבר", תניה יוסופוב - טיפול פנים, ג'רלדין - עיצוב ותפירה אישית של שמלה מהממת, אורית עזיז - על תרומת שמלה לאחות הקטנה, "הגן הקסום" על הסלטים, "אטליז יגאל חזן" על בשרים, הסעות ב.מ - הסעת חברות של הבת מצווה ובנות הכיתה, דניאל פרץ אולפן הקלטות, חלי לנד - עיצוב בלונים, התקליטנים רון אזולאי וישראל אלפסי, מפעל "לה נוגטין" על העוגות הטעימות, חנן - השכרת כלים לאירועים, ולמשפחתו של עמוס רחמים, קצין ביקור סדיר של המועצה האזורית מטה יהודה על הכנת מאכלים טעימים ומגוונים.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?