דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 25 במרץ 2018
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

החלו העבודות להקמת כניסה זמנית

בשבוע שעבר החלו העבודות להקמת כניסה זמנית נוספת מכיוון ירושלים למבשרת ציון. הכביש החדש יתחיל לפני הכניסה למנהרות הראל, עם פנייה לכביש העבודות ועד לכיכר השורק. ראש המועצה המקומית מבשרת ציון, יורם שמעון, מסר כי הכניסה החדשה תתווסף לכניסה הקבועה מכביש 1 שאושרה לתכנון ושבנייתה תימשך כארבע שנים.

כמו כן, נמצאות בעיצומן העבודות לשדרוג התנועה במחלף הראל, שבסיומן, כך מבטיח ראש המועצה, יחזרו האוטובוסים להוריד נוסעים גם במחלף הראל, כפי שהיה בעבר לפני פתיחת המנהרות. באיסוף ישובו חלק מהאוטובוסים, שלהם דרישה גבוהה, למחלף הראל והיתר עם הדרישה הנמוכה בלבד יאספו נוסעים ממחלף חמד.
יורם שמעון אמר כי עלות שני הפרויקטים הללו עומדת על 27 מיליון שקל במימון מלא של משרד התחבורה ושל הכניסה העתידית כ-100 מיליון שקל.

שמעון מסר עוד, כי המועצה המקומית מבשרת ציון קיבלה אישור תקציבי של 40 מיליון שקל לטובת פיתוח כביש ממחלף חמד עד לכיכר החוצבים. למועצה הוגשו שלוש חלופות ולאחר בחינה מקצועית אושרה אחת החלופות (ראה התמונה המצ"ב - מסומנת בצבע ירוק). בחודשים האחרונים הסתיימה בדיקת תסקיר השפעה על הסביבה וכעת עומדת החלופה לפני מתן היתר בוועדת התכנון המחוזית. הכביש החדש צפוי לחבר את שכונה י"א (עין חמד) למעוז ציון, לתת מענה לכל אותם אלו שנוסעים מכביש 1 למערב ירושלים (ככר הסטף, ככר כרם, הדסה עין כרם, יישובי מטה יהודה), ולהפחית באופן משמעותי את נפח התנועה בשדרות החוצבים ומחלף הראל. חברת ערים נבחרה לביצוע כביש זה וההערכה היא שתוך שנה עבודות הביצוע להקמתו יחלו.

בנוסף, בקרוב יחלו העבודות לשדרוג דרך החוצבים-מעוזים. במסגרת השדרוג, יותקנו שלושה רמזורים והכביש יהיה דו מסלולי דו נתיבי, מה שיאפשר את זרימת התנועה באופן מיטבי מכיוון כביש הסטף.

החלופה הירוקה נבחרה. הכביש מעין חמד למעוז ציון

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?