דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 22 בפברואר 2018
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

"הנסיון להתנכל לעו"ד חביליו – על רקע נקמנות אישית"

ראשי המועצות המקומיות במבשרת ציון ובאבו גוש עתרו לבית המשפט בדרישה שיבטל את בחירתו של עו"ד יוסי חביליו לכהונה נוספת בוועדה המרחבית הראל. חברי מליאה במבשרת ציון: הציבור מממן את מסע הנקמנות האישי של יורם שמעון ושל עיסא ג'אבר כנגד חביליו

הורשעו בביצוע עבירות בנייה. ראש המועצה מבשרת ציון, יורם שמעון (מימין) וראש המועצה אבו גוש, עיסא ג'אבר

ראשי המועצות המקומיות מבשרת ציון ואבו גוש עתרו לבית המשפט המחוזי בירושלים בדרישה שיבטל את בחירתו של עו"ד יוסי חביליו לכהונה נוספת כיועץ המשפטי של הוועדה המרחבית לתכנון ובנייה הראל. מנגד, חברי מליאה של המועצה המקומית מבשרת ציון טוענים כי העתירה שהוגשה ממומנת באופן שלא כדין מהקופה הציבורית והסיבה שמסתתרת מאחוריה היא יצר נקמנות אישי של יורם שמעון בעו"ד חביליו.

בעתירה שהוגשה לפני כשבועיים (29.10) מתבקש בית המשפט לבטל את החלטת חברי ועדת האיתור של הוועדה המרחבית הראל למנות את עו"ד חביליו לתקופת כהונה נוספת בנימוק כי מינויו אינו עומד בחובת "תקופת צינון" של שנתיים אשר עליה יצא חוזר מנכ"ל משרד הפנים בשנת 2007.

בנוסף נטען בכתב העתירה, כי נפל פגם בהחלטה של ועדת האיתור לפסול את מועמדותו של עו"ד שחר בן עמי בנימוק שבחירתו תחייב "תקופת צינון אשר תיצור קושי בעבודת הוועדה" ולחייב את הוועדה לבחור בין שני המועמדים שנותרו אחרונים והם עו"ד שחר בן עמי ועו"ד שירין ברגותי.

במידה ובית המשפט לא ימצא לנכון להיענות לבקשות אלה, מבקש בא הכוח של שני ראשי המועצות המקומיות, עו"ד שחר הררי, שבית המשפט יורה על עריכת מכרז חדש שבו ייאסר על עו"ד חביליו להציג את מועמדותו וזאת בשל אי עמידתו בתנאי הסף.

העתירה מוסיפה וטוענת כי הוועדה המרחבית הראל החלה בהליך לבחירת היועץ המשפטי באיחור ניכר ותוך התעלמות מופגנת מההנחיות של משרד הפנים.

שמונה מחברי המליאה במבשרת ציון, המהווים רוב במליאה, יצאו כנגד העתירה ולטענתם מדובר במסע נקמנות אישי של ראש המועצה יורם שמעון הממומן בכספי ציבור. במכתב דחוף שנשלח לראש המועצה הם דורשים כינוס דחוף של מליאת המועצה שידון ב"שימוש בכספי מועצה שלא כדין ובחוסר סמכות להגשת העתירה".

"העתירה הוגשה ללא ידיעתנו, תוך בזבוז כספים, ללא אישור מליאת המועצה", טוענים שמונת חברי המליאה ומוסיפים, “כל מטרתך היא מילוי תאוותך ומילוי רצונותיך האישיים למלא את יצר הנקמנות הבוערת בך כנגד שומרי הסף, תוך בזבוז כספי ציבור".

כזכור, עו"ד יוסי חביליו עמד מאחורי תביעות משפטיות שבעטיין נמצא כי שני ראשי המועצות המקומיות, יורם שמעון ועיסא ג'אבר, ביצעו עבירות בנייה.

בינואר 2017 פירסם 'בקיצור' כי המחלקה לאכיפת דיני מקרקעין בפרקליטות המדינה אישרה שראש המועצה המקומית מבשרת ציון, ביצע עבירת בנייה בביתו אשר במבשרת ציון ושילם על כך קנס.

בפברואר 2016 פירסם 'בקיצור' כי ראש המועצה המקומית אבו גוש, עיסא ג'אבר, ביצע עבירות בנייה נרחבות בביתו ולא ציית לצווים מינהליים שהוצאו כנגד עבודות הבנייה שבוצעו וזאת כאשר שימש כמנהל מחלקת החינוך במועצה המקומית אבו גוש. בית המשפט קבע כי בעבירות אלה אין קלון, ולכן יוכל ג'אבר להמשיך בתפקידו אך הטיל עליו לשלם קנס כבד והורה כי במידה והעבירות שבוצעו לא יוכשרו במהלך חצי השנה הקרובה דינן להיהרס.

עו"ד יוסי חביליו

בא הכוח של הוועדה המקומית הראל, עו"ד יוסי חביליו, טען כי ביצוע עבירה של הפרת צו הפסקת עבודות על ידי מי שמכהן בתפקיד של ראש מועצה מקומית נושא על גבו קלון מוסרי, הפוסל אדם מלהמשיך ולשמש בתפקידו.

שופט בית המשפט השלום בבית שמש, ירון מינטקביץ, גזר על עיסא ואמל ג'אבר קנס בהיקף של 300 אלף שקל שישולמו עד ל-1.5.2016 ובנוסף התחייבות בסך 140 אלף שקל להמנע מעבירה על חוק התכנון והבניה למשך שלוש שנים מהיום. השופט אסר את שימוש במבנים שנבנו במסגרת העבירה והורה להרוס את עבירות הבניה או לקבל עבורם היתר כחוק עד ליום 1.8.16.

גורמים בוועדה המרחבית הראל טענו השבוע כי העתירה כנגד עו"ד חביליו מקורה בנסיון לפגוע בשומר סף אשר ישוב ויבחן את עמידתם של שמעון וג'אבר בפסקי הדין שהוצאו כנגדם. “אנו מקווים שבית המשפט לא יתן את ידו לנסיון הנלוז הזה לפגוע במי שעמד ללא מורא מול נבחרי ציבור ותבע מהם לציית לחוקי התכנון והבנייה", אמרו הגורמים. 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?