דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 20 באפריל 2018
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

חברי מליאה: חקירת המשטרה מוכיחה כי משרד הפנים נכשל

מועצה מקומית מבשרת ציון

משרד הפנים נכשל כישלון חרוץ בפיקוח על התנהלות המועצה המקומית מבשרת ציון, כך טוענים חברי מליאה במועצה המקומית. לדבריהם, במהלך שלוש השנים האחרונות הם שלחו למשרד הפנים עשרות מסמכים המוכיחים על אי עמידה בכללי מינהל תקין של ראש המועצה, יורם שמעון, אך טענותיהם לא נענו.

כזכור, במהלך חודש יולי האחרון הודיע משרד הפנים כי ביטל את החשב המלווה, שהוצמד למועצה המקומית מבשרת ציון במשך למעלה מעשר שנים. במכתב ששלח למשרד הפנים בא כוחם של שבעה מחברי האופוזיציה, עו"ד גדעון קורן, נאמר כי לא ניתן להבין את ביטול החשב המלווה וכי ההתעלמות של משרד הפנים מהתלונות כנגד יורם שמעון מעניקה לו "רוח גבית" ומעודדת אותו להמשיך ב"התנהלותו הקלוקלת".

כעת, לאחר ששמעון נעצר והורחק מבנין המועצה המקומית, טוענים חברי האופוזיציה כי על ממונה על המחוז, לילי פיינטוך, לכנס בהקדם ישיבת מליאה בהשתתפות היועץ המשפטי של משרד הפנים. לטענתם, ממלא מקומו של שמעון, רוני שטייניץ, אינו תושב היישוב ולכן אינו כשיר להיות חבר מליאה, ואילו היועצת המשפטית של המועצה "אינה מתפקדת, אינה עונה לשאלות חברי המועצה ומסרבת להיפגש עם מבקרת המועצה".

במכתבם לפיינטוך טוענים שבעה חברי האופוזיציה: "אנו מבקשים כי בתוקף תפקידך כמנהלת המחוז תכנסי ישיבת מליאה בהשתתפות היועץ המשפטי של משרד הפנים על מנת להבהיר את המצב החוקי אליו נקלענו, כיצד ממשיכים את פעולת הרשות, וכן על מנת לאשר בעלי תפקידים ומורשי חתימה במועצה". חברי האופוזיציה (יעל ארן, מוטי חזיזה, בעז כהן, חביב לוי, גדעון מאיר, חנן רפיעי, אריה שמם) מדגישים במכתבם כי פניות קודמות שלהם לא נענו ולא טופלו.

ממשרד הפנים נמסר בתגובה: “מבירור שערכנו עם הממונה על המחוז עולה, כי טענות חברי המועצה נענו, בצורה מפורטת, וכי חלק מהתשובות לטענות נשלחו כתשובה לבית המשפט, שם מתנהלת עתירה בבקשה לצו ביניים בעניין תקציב מועצת מבשרת (והתשובות מצויות בפרוטוקולים). זאת ועוד, הממונה שוחחה עם אחד המתלוננים, אתו סוכם כי יעביר את כלל טענותיו בצורה מפורטת לממונה. מכתב זה לא הגיע לידי הממונה עד היום. לעניין החשב המלווה: משרד הפנים בחן את מצב הרשות, והחליט על פי שיקולים מקצועיים להפסיק את עבודת החשב המלווה במועצה, לטענתך, חרף עמדת המליאה. על כך נוסיף, כי שיקוליהם של חברי מועצה, טובים ככל שיהיו, אינם תואמים תמיד או בהכרח את שיקוליו המקצועיים של משרד הפנים”.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?