דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 22 בפברואר 2018
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

חברי מליאה: לבדוק חשש לניגוד עניינים בעבודת היועצת המשפטית

מועצה מקומית מבשרת ציון

חוסר הנחת של חברי האופוזיציה במליאת מבשרת ציון מהתנהלותה של היועצת המשפטית, עו"ד נעה בן אריה, עלה שוב לדיון במליאת המועצה האחרונה.

חברת המליאה, יעל ארן, דרשה לבדוק האם העסקתה של עו"ד בן אריה עונה על הכללים הקובעים בחוק המועצות המקומיות ואין בה ניגוד עניינים. חבר המליאה, חנן רפיעי: "כשיועץ משפטי תופס פוזיציה ומייצג את ראש המועצה, זה פוגע בראש ובראשונה בראש המועצה וגם באינטרס הציבורי".

ראש המועצה הגיב על הדברים ואמר: “היא עושה תפקידה על הצד הטוב יותר, ישרה, הגונה".

לבסוף התקבלה הצעת החלטה של חבר המליאה, רו"ח בועז כהן הדורשת לקבל חוות דעת אובייקטיבית על תפקודה של היועצת המשפטית, ובמקביל הנחייה למועצה לפנות לוועדת האתיקה של משרד הפנים ולוועדה למניעת ניגוד עניינים במשרד הפנים, כדי שיאשרו את המינוי.

מהמועצה המקומית מבשרת ציון נמסר בתגובה כי היא מחזיקה בחוות דעת משפטית שסותרת את עמדת חברי המליאה: ״חוות הדעת (המנומקת והמפורטת) הועברה לעיון חברי המועצה ויש להצטער שעל אף האמור בה, מפי משפטנית ועו״ד בכירה ומוערכת במגזר הציבורי והפרטי כאחד, חברי המועצה ממשיכים לדבוק בטענותיהם, וללא כל בסיס. המועצה מוסיפה כי הטענות כנגד עו״ד בן אריה אינן רציניות ולא מבוססות, עו״ד נועה בן אריה הנה עו״ד ותיקה, בעלת ניסיון עשיר ומגוון בדיני שלטון מקומי, היא מקובלת על משרדי הממשלה, ובכלל זה כמובן משרד המשפטים ומשרד בפנים, עושה מלאכתה נאמנה והיא תמשיך בעבודתה במועצה.״

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?