דלג לתוכן העמוד
יום שני, 19 בפברואר 2018
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

חנן רפיעי: דחיתי הצעה של יורם שמעון להצטרף לקואליציה מכיוון שסירב להתחייב למינהל תקין

ביום ראשון חזר ראש המועצה המורחק ללשכתו לאחר שתקופת הרחקתו הסתיימה. חבר המליאה, עו"ד מוטי חזיזה: אין בחזרתו של ראש המועצה כדי להפחית את חומרת החשדות כנגדו למעשי שחיתות

ראש המועצה המקומית מבשרת ציון, יורם שמעון, סיים ביום ראשון (15.10) את תקופת ההרחקה שנקבעה לו על ידי בית המשפט וחזר ללשכתו. עם שובו לעבודה זכה שמעון לעשרות ברכות מתושבי היישוב ברשתות החברתיות. בקרב חברי מליאת המועצה יש המברכים על שובו לעבודה ויש הטוענים כי עדיין מוקדם לשמוח.
שמעון עוכב לחקירה ביום ה-10.9 בידי אנשי יחידת 'להב 433', יחד עם אנשים נוספים וזאת לביצוע עבירות מרמה, הפרת אמונים ושוחד. בין הנחקרים בפרשה היו גם אנשי העסקים ובעלי "קניון מבשרת", רמי לוי ועדי סודאי, אחד מבעלי המקומון "זמן מבשרת", אמיר הוכברג. כמו כן, בסמוך לחקירה זאת נחקר במשרדי יחידת להב 433 גם חבר מליאת המועצה המקומית מבשרת ציון, רונן אברהם.

המינהל התקין נר לרגלי. יורם שמעון

בתום חקירה בת מספר שעות שוחרר שמעון בתנאים מגבילים ובהם חמישה ימי מעצר בית וחודשיים הרחקה ממשרדי המועצה המקומית מבשרת ציון. בנוסף הוצא כנגדו צו עיכוב יציאה מהארץ למשך חצי שנה ונאסר עליו ליצור קשר עם עובדי המועצה המקומית.

ערב ראש השנה הגיע בא כוחו של שמעון, עו"ד אורי קינן, להסכמה מול המשטרה והפרקליטות על קיצור של תקופת ההרחקה והקדמת שובו של שמעון ללשכתו כבר ב-15.10.

מיד בתום החקירה טען שמעון כי מעצרו נובע מתככנות של גורמים פוליטיים: "כאזרח וכראש המועצה, שהמנהל התקין והחוק נר לרגליו - אני מברך על כך ואף הצעתי מיוזמתי להגיע ולמסור עדות, שייתכן ותשפוך אור על הבדיקה ותסייע לגורמי האכיפה להגיע לחקר האמת בהקדם האפשרי. לצערי, ישנם גורמים פוליטיים הסבורים כי באמצעות בדיות, שקרים, לחצים ואיומים ניתן יהיה לפגוע בי ולהשפיע על תפקודי כראש המועצה. לא אירתע מאותו קומץ שולי, המנסה את מזלו הפוליטי והתעסוקתי במערכת הציבורית ביישוב, על ידי הגשת תלונות שווא שיתבררו בקרוב כריקות מתוכן".

עם שובו ללשכתו זכה שמעון לברכות ממאות תושבי מבשרת שהביעו ברשתות החברתיות שביעות רצון מתפקודו כראש מועצה.

חברי אופוזיציה במליאת המועצה טענו כי פרשת מבשרת ציון נובעת מכישלון חרוץ של משרד הפנים בפיקוח על התנהלות המועצה המקומית מבשרת ציון. לדבריהם, במהלך שלוש השנים האחרונות הם שלחו למשרד הפנים עשרות מסמכים המוכיחים על אי עמידה בכללי מינהל תקין של ראש המועצה, יורם שמעון, אך טענותיהם לא נענו.

שמעון סירב לשקיפות ומינהל תקין. חנן רפיעי

סגנית ראש המועצה, חדווה אלחנני, בירכה על שובו של שמעון ללשכתו ואמרה: “מאחר ולא נמצאו דברים לא תיקניים, שמחה אני על החזרה של יורם שמעון ללשכתו והמשכת העבודה לטובת תושבי מבשרת".

חברי האופוזיציה היו הרבה יותר ספקניים אך איחלו לשמעון שהחקירה כנגדו תסתיים בלא כלום. “אני מאחל לו שהלקח נלמד ושהפרשה תסתיים בלא שימצא בו רבב", אמר חבר המליאה, חביב לוי.

חבר המליאה, בועז כהן: “עם היוודע דבר הרחקתו של יורם מהמועצה, עברה טלטלה על הישוב ועל צוות העובדים במועצה. אין בהרחקתו של יורם מהמועצה ואין בחזרתו לפעילות משום הצהרה בדבר אשמתו או אי אשמתו בעברות לכאורה שיוחסו לו, יחד עם זאת אני מקווה כי כל הנודעים בדבר למדו וכי מעתה נראה התנהלות שבה יש יחד עם שקיפות גם עבודה על פי מינהל תקין. הצטרפנו לקואליציה על סמך התחייבויות חד משמעויות למנהל תקין והסיבה שפרשנו ממנה הינה אי עמידה בהסכם ובעקרונות הנ״ל. אני מאחל ליורם המשך פעילות למען הישוב והתושבים”.

מקווה שהעננה הכבדה תתברר בקרוב. מוטי חזיזה

חבר המליאה, חנן רפיעי אמר כי סירב להצעה של שמעון להצטרף לקואליציה. “לפני שבעה חודשים פנה אליי ראש המועצה באמצעות חברים משותפים בהצעה להצטרף לקואליציה. הצבתי בפניו שני תנאים: האחד שיפעל על פי החוק והמינהל התקין השני הוא שיפעל בשקיפות ובעבודה משותפת עם חברי המועצה ועובדיה. לצערי הוא סירב. לאחר האירועים האחרונים כולי תקווה שראש המועצה יאמץ את בקשותיי והמועצה תוכל לצאת לדרך חדשה. אני מאחל לראש המועצה מכל הלב לצאת נקי מכל הפרשיות עם משטרת ישראל”.

חבר המליאה, עו"ד מוטי חזיזה, אמר: “אין בחזרתו של ראש המועצה כדי להפחית את חומרת החשדות כנגדו למעשי שחיתות. מקווה שהעננה הכבדה הרובצת על ראש המועצה תתברר בקרוב".

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?