דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 22 באפריל 2018
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מבשרת ציון: לעצור את ההליכים למינוי רב יישוב

מבשרת ציון (מבט כללי, אילוסטרציה)

מינויו של רב יישוב למבשרת ציון, שנמנע במשך למעלה מ-20 שנה, עומד כעת בלב מחאה של חברים במליאת המועצה המקומית מבשרת ציון.

כזכור, המשרד לשירותי דת מפעיל לחצים כבדים על מבשרת ציון כדי שתמנה רב מועצה, בנוסף לארבעה רבני שכונות שכבר מכהנים ביישוב. המשרד אף החל בהליכים לבחירת רב למועצה.

ראש המועצה המקומית, יורם שמעון, התנגד בעבר נחרצות למינוי רב, הן מסיבה תקציבית והן מסיבה שאין צורך במשרה, וזו העמדה שהוצגה במסגרת עתירה לבג"ץ, שהוגשה כנגד ההליך לבחירת רב מועצה ליישוב, שבו החל המשרד לשירותי דת. מגישי העתירה היו אחד מרבני השכונות, הרב יוסי שריד, ואיתו כמה אישי ציבור שהם תושבי מבשרת ציון, ובהם חברי הכנסת נחמן שי ומיקי לוי.

לפני כשלושה חודשים פסק בג"ץ כי על מליאת המועצה להשיב עד תאריך ה-30.11 מה עמדתה לגבי ההצעה שהרב יועסק ב-20% משרה, בהיקף של 116 אלף שקל בשנה וללא השתתפות כלשהי של המועצה המקומית (המימון ייעשה על ידי המועצה הדתית).

מטעמים לא ברורים, הנושא לא הועלה לדיון במליאת המועצה, ובתשובת המועצה לבג"ץ נאמר כי המועצה אינה מתנגדת להעסקת הרב ב-20%. בעקבות כך הודיע בג"ץ כי המועצה שינתה את עמדתה ולכן הורה למחוק את העתירה. בכך נפתחה הדלת למינוי רב למועצה המקומית מבשרת ציון.

חברי המליאה מהאופוזיציה (חביב לוי, יעל ארן, חנן רפיעי, בועז כהן, אורי אורם) מבקשים כעת לכנס ישיבת מליאה דחופה ולקבוע כי המועצה עומדת בהתנגדותה למינוי רב ליישוב גם ב-20% משרה.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?