דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 22 בפברואר 2018
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מבשרת ציון: נהג הסעות תקף נהג אחר בסכין לעיני התלמידים

אירוע חמור ביותר הפר את שגרת ההסעות של תלמידי בי"ס "מולדת" במבשרת ציון. נהג אוטובוס הסעות שהיה מסוכסך עם נהג אחר, תקף ופצע אותו בסכין לעיני התלמידים ההמומים. הנושא הועבר לטיפול המשטרה והנהג הושעה.

האירוע החמור היה לפני כשבועיים והועלה בישיבת המליאה האחרונה על ידי חבר המליאה, עו"ד מוטי חזיזה.

מנהל מחלקת החינוך, יואב שור, הרחיב על האירוע. לדבריו, נהג אוטובוס מקבלן משנה המועסק על ידי חברת הסעות של המועצה, נכנס לתגרה אלימה מאוד עם נהג אחר מול עיני הילדים. האירוע הועבר לטיפולה של המשטרה ושל קצין הבטחון של המועצה המקומית. במקביל, בוצעו פעולות הסברה מול הורי התלמידים בבי"ס מולדת, והשירות הפסיכולוגי נכנס לפעולה.

שור: “זוהי תקלה חמורה מאוד, שבוצעה על ידי אנשים אלימים ופורעי חוק. החברות חייבות להעביר אלינו את האישורים מהמשטרה על הנהגים האלה".

בישיבה נכחו אמהות של תלמידים ואיתם תלמיד שהיה עד לאירוע האלים. התלמיד ביקש להעיד על הבעיות בנושא ההסעות אך לבסוף עדותו לא נשמעה, משום, שלדברי אחת מהאמהות שהיו בישיבה, “הוא בטראומה מהתקיפה ועכשיו נבהל מהצעקות שהיו בישיבה וביקש ללכת". האם הוסיפה כי לטעמה האירוע לא טופל והמועצה הסתפקה בפיטורי הנהג.

מהמועצה המקומית מבשרת ציון נמסר בתגובה:
המועצה הנחתה את חברת ההסעות להשעות את הנהג שהיה מעורב בפרשה מלהסיע את תלמידי הישוב וכן לוודא שוב שכל הנהגים של החברה עומדים בדרישות החוק.
השירות הפסיכולוגי נערך למתן סיוע לתלמידים, להורים ולמורים שנקלעו למצוקה ועמד בקשר עם בית הספר לבחינת הסיוע הדרוש ולהגשתו.
בית הספר דאג לעדכן את הילדים בפרשה באופן מסודר, לרבות ביחס להפסקת עבודתו של הנהג ולהזים שמועות ופרשנויות לא נכונות (כאילו מדובר במתקפת טרור). בית הספר והמועצה ימשיכו לתמוך בילדים ובהורים שעדיין מתקשים לעכל את האירוע.

אילוסטרציה

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?