דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 20 באפריל 2018
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מהפך במליאה: רוב לאופוזיציה

ההחלטה על הרחקתו של ראש המועצה המקומית מבשרת ציון, יורם שמעון, למשך חודשיים מבנין המועצה גרמה למצב חדש במליאת המועצה: רוב מוצק לאופוזיציה.

במקביל, ההודעה של ממלא מקום ראש המועצה, רוני שטייניץ, על כוונתו להמשיך ולנהל את מליאת המועצה במהלך הרחקתו של ראש המועצה נתקלת בהתנגדות תקיפה של חברי האופוזיציה.

בשבוע שעבר הייתה אמורה להתכנס ישיבת מליאה במבשרת ציון ולדון בדו"ח הביקורת לשנת 2015. לישיבה הגיע רוני שטייניץ ועד שניים מחברי הקואליציה. לישיבה הופיעו גם שניים מחברי האופוזיציה, רו"ח בועז כהן ועו"ד מוטי חזיזה. כהן נשא דברים ואמר כי אינו מתכוון לקיים ישיבות מליאה בניהולו של שטייניץ וטען כי עליו להתפטר ממליאת המועצה, בטענה כי אינו מתגורר במבשרת ציון ולכן אינו עומד בדרישות החוק. שטייניץ דחה את הטענות ואמר כי הנושא נמצא בבדיקה של משרד הפנים ועד אז הוא ימשיך בתפקידו.

עם זאת, המצב שנוצר במליאת המועצה מהווה הזדמנות מעניינת לאופוזיציה להעביר החלטות שונות. הסיבה היא שהרוב שהיה לראש המועצה, יורם שמעון התכווץ באופן משמעותי מאחר ושמעון מורחק וחבר מועצה נוסף שהיה מזוהה עם הקואליציה אף הוא מורחק. במצב הנוכחי מתוך 13 חברי מליאה פעילים מחזיקה האופוזיציה בשמונה חברי מליאה המהווים רוב מוצק.

מליאת המועצה

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?