דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 25 במרץ 2018
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מליאת המועצה אישרה תקציבים במיליוני שקלים

עשרות סעיפים תקציביים ותב"רים המיועדים לעבודות פיתוח בסכום כולל של מיליוני שקלים אושרו השבוע בישיבת מליאת המועצה המקומית מבשרת ציון. זו הישיבה הראשונה שהתקיימה לאחר התפוצצות פרשת "קניון מבשרת" בספטמבר האחרון. אישור סעיפי התקציב נעשה בהסכמת חברי האופוזיציה המהווים כיום רוב במליאת המועצה, וזאת לאחר שראש המועצה נענה לדרישה להחריג מספר סעיפים לפי דרישתם.

המועצה ביקשה אישור לעדכון סעיפים בתקציבה השוטף בהיקף של 1.2 מליון שקל. ראש המועצה, יורם שמעון, הסביר כי עדכוני סעיפי התקציב נעשו בהמשך לעודפים תקציביים שנוצרו עקב גביית מסי ארנונה הגבוהים מהמתוכנן וקבלת פיצוי בהיקף של 211 אלף שקל מחברת מקורות. גזבר המועצה, יוסי גרשוני, מסר כי הצפי לגביית ארנונה לשלושת הרבעונים הראשונים של 2017 עומד על 53 מיליון שקל.

חברי האופוזיציה דרשו הסברים להגדלה של כמה מהסעיפים התקציביים ובהם העברת 130 אלף שקל לתיכון הראל כנגד הפעלת קייטנת "צבעים" והעברת סכום של כ-430 אלף שקל לתקציבי אירועי התרבות.

בישיבת המליאה שעסקה בעדכון התקציב התנהל ויכוח קולני בין חברי האופוזיציה לבין חברי קואליציית המיעוט בראשותו של יורם שמעון.

חבר המליאה, חנן רפיעי, טען כי שמעון מנסה לפגוע ביועץ המשפטי של ועדת הראל, עו”ד יוסי חביליו, וסיכם "עבריינים שולטים במועצה". שמעון הגיב בזלזול ואמר כי היועץ המשפטי של ועדת הראל "מגן על עבירות בנייה" של רפיעי.

חברי האופוזיציה טענו כי העברת הכספים לתיכון הראל עבור קייטנת "צבעים" היא "תרגיל" שנועד לעקוף את חובת המכרזים וכי המחסור בכספים בסעיפי האירועים נובע מכך שכספים שהוקצו לאירועים אלה הועברו בחוסר סמכות למימון סעיפים אחרים. רק לאחר הסברים ארוכים של מנהל מחלקת התרבות, יורם ששון, כי המחסור בתקציב נובע מהאיחור באישור התקציב לשנת 2017 (שאושר רק באפריל האחרון), התרצו חברי המליאה והסכימו לאשר את הסעיף התקציבי.

במהלך הדיון בתקציב אירועי התרבות אמר חבר המליאה, חנן רפיעי, כי יורם שמעון הנהיג תרבות שבה "עובדי מועצה בכירים משקרים". ההערה עוררה סערה אדירה בקהל שנמשכה דקות ארוכות ובסופה התנצל רפיעי על דבריו.

עוד אישרה מליאת המועצה הגדלה של תקציב להקמת בי"ס הממ"ד חמדת השקד בסכום של 1.6 מליון שקל (מכספי המועצה), תקציב להנגשת המרחב הציבורי ומוסדות הציבור לפי החוק בהיקף של 2 מליון שקל (מכספי המועצה), תקציבי פיתוח של משרד הפנים בהיקף כולל של כ-800 אלף שקל, אישור שינוי במימון של הקמת מעון יום "הר כנען" שיעמוד על תקציב כולל של 7.3 מליון שקל, תקציב לנכי צה"ל ועוד תקציבי פיתוח שונים בהיקף כולל של מאות אלפי שקלים.

 

לא לג'ימבורי

חברי האופוזיציה הודיעו לראש המועצה יורם שמעון כי הם נכונים לאשר את הרוב המוחלט של הסעיפים התקציביים אך דרשו להחריג כמה מהם, דרישה שנענתה בחיוב.

האופוזיציה התנגדה לאשר תקציב בסך 400 אלף שקל להקמת ג'ימבורי ביישוב. הסיבה הייתה גלויה לעין: יוזם ההצעה, חבר המליאה, רונן אברהם, אשר בעבר "ערק" מהאופוזיציה אל הקואליציה.

במהלך הישיבה אמר אברהם כי הוא מוחק את שמו מההצעה לג'ימבורי וביקש לאשר התקציב, אך חברי האופוזיציה סירבו להיענות.

 

כן למרכז לצעירים

מליאת המועצה אישרה את בקשתו של חבר המליאה, עו"ד אורי אורם, להקצות תקציב של כרבע מליון שקלים להקמת מרכז צעירים באולם ספורט. אורם אמר כי לראשונה יזכו הזוגות הצעירים של מבשרת ציון במרכז המותאם לצרכים שלהם. הוא ציין כי מדובר בתקציב ראשוני שצפוי לקבל תמיכה תקציבית גם מהמשרד לעניינים חברתיים של השרה גילה גמליאל. לדבריו, המרכז יפעיל תכניות המותאמות לצעירים במבשרת ציון ויקצה שטח לפעילויות עבור ילדיהם. 

צעקות רמות והטחת האשמות הדדית. 26.11 ישיבת מליאת המועצה במבשרת ציון

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?