דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 19 בינואר 2018
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

משרד הפנים ביטל את החשב המלווה למועצה; חברי האופוזיציה: לא מתייחסים לתלונות שלנו

בעוד משרד הפנים נוקט בצעד משמעותי ומודיע על ביטול "החשב המלווה" למועצה המקומית מבשרת ציון, ממשיכה האופוזיציה במליאת המועצה לטעון כי ראש המועצה, יורם שמעון, פועל במינהל לא תקין ונוקט בצעדים לא חוקיים.

בשבוע שעבר הודיע משרד הפנים כי החשב המלווה שהוצמד למועצה המקומית מבשרת ציון במשך למעלה מעשר שנים יסיים את תפקידו בסוף חודש יולי 2017. ביטול החשב המלווה הינו צעד שזוכה להתנגדות חריפה מצד חברי האופוזיציה.

יש לציין כי במשך שנים רבות פעלה המועצה המקומית מבשרת ציון במצב גירעוני כשהיא נזקקת לסיוע מצד משרד הפנים. בשלוש השנים האחרונות מציגה המועצה תקציב מאוזן ואף מסיימת את השנה התקציבית בעודף. התקציב שאושר לשנת 2017 עומד על כ-138 מיליוני שקלים, גידול זעיר של כ-2% ביחס לשנת 2016.

גורמים במשרד הפנים אמרו כי ההחלטה על ביטול החשב המלווה התעכבה לאור התלונות של חברי האופוזיציה, אך לאחר בדיקה מקיפה נמצא כי מצבה של מועצת מבשרת ציון הוא טוב, המועצה כיסתה גירעונות, הגדילה את היקף הגבייה של חובות הארנונה וגייסה מענקים ותקציבים ממשרדי הממשלה, ולאור זאת אין סיבה להמשיך במצב שבו המועצה כפופה לחשב מלווה.

ההחלטה של משרד הפנים התקבלה בהפתעה על ידי חברי האופוזיציה. במכתב שנשלח למנהלת מחוז ירושלים במשרד הפנים, לילי פיינטוך, נאמר כי התלונות כנגד יורם שמעון אינן זוכות להתייחסות או למענה.

במכתב ששלח בא כוחם של שבעה מחברי האופוזיציה, עו"ד גדעון קורן, נאמר כי יורם שמעון מתנהל תוך התעלמות מהנחיות משרד הפנים "שינוי פרוטוקולים של ישיבות המועצה, אי מענה לשאילתות, התעלמות מהצעות לסדר יום של חברי מליאה, שימוש בתב"ר ובתקציבים שלא בהתאם לייעודם, הסתרת מידע חיוני מחברי מליאה, ועוד".

במכתב נטען כי ההתעלמות של משרד הפנים מהתלונות כנגד יורם שמעון מעניקה לו "רוח גבית" ומעודדת אותו להמשיך ב"התנהלותו הקלוקלת".

חברי האופוזיציה טוענים כי הגיבוי שמעניקה מנהלת המחוז לראש המועצה מעקר מתוכן את דיוני מליאת המועצה. לטענתם, בישיבת המליאה האחרונה אמר ראש המועצה כי לתוצאות ההצבעה בדיוני המליאה אין משמעות משום ש"לאור הקשרים הטובים שיש לו איתך (לילי פיינטוך, י.ר.) , כך ממש!!! משרדך יהפוך את הקערה על פיה ובכל מקרה יאשר את התוספות בהתאם לבקשתו".

עוד נטען במכתב, כי שמעון אמר שמשרד הפנים יאשר את הקמתה של ועדה מקומית לתכנון ובנייה במבשרת ציון וזאת בניגוד להחלטת מליאת המועצה, שהתקבלה מנימוקים "כבדי משקל". כזכור, יורם שמעון הורשע בעבירות בנייה ונגזר עליו לשלם קנס ולהימנע במשך שנתיים מלכהן בוועדות תכנון ובניה.

חברי האופוזיציה דורשים להיפגש עם מנהלת המחוז ולהשמיע את טענותיהם באופן ראוי ועל פי כללי המינהל התקין. לדבריהם, במידה ובקשתם לא תיענה הם ישקלו לבקש סיוע מבית המשפט.

משרד הפנים יאשר. יורם שמעון

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?