דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 19 בינואר 2018
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

נותרו שני מועמדים למשרת היועץ המשפטי של ועדת הראל

שני מועמדים נותרו בהתמודדות על משרת היועץ המשפטי של הוועדה המרחבית הראל, זאת לאחר שמועמדותו של עו"ד שחר בן עמי נפסלה מחשש שהוא עלול למצוא עצמו במצב של ניגוד עניינים. הישיבה שבה ייקבע שמו של המועמד הזוכה נדחתה לסוף חודש אוגוסט.

כפי שפורסם לפני כשלושה שבועות ב"בקיצור", מליאת הוועדה המרחבית הראל אמורה לבחור יועץ משפטי חדש, וזאת לאחר שתקופת כהונתו של היועץ המשפטי הנוכחי, עו"ד יוסי חביליו, הגיעה לסיומה. לקו הסיום הגיעו שלושה עורכי דין: עו"ד שירין ברגותי העובדת כיום בוועדה המקומית לתכנון ובנייה בירושלים, עו"ד שחר בן עמי המייעץ לרשויות מקומיות בתחום תכנון ובנייה, ועו"ד יוסי חביליו ששימש עד לאחרונה כיועץ המשפטי של הוועדה.

בתחילת חודש יולי נקבעה ישיבת מליאת הוועדה שהייתה אמורה לבחור באחד משלושת המועמדים שהגיעו לשלב הסיום, אך הישיבה נדחתה במפתיע ברגע האחרון וללא כל הסבר. מאוחר יותר מצאה הוועדה קושי במועמדותו של עו"ד שחר בן עמי, שבין שאר עיסוקיו מעניק ייעוץ משפטי בתחום המקרקעין לעיריית ירושלים ולמועצה המקומית מבשרת ציון, ונקבע כי יש לפסול את מועמדותו מחשש לניגוד עניינים.

שני המועמדים שנותרו הם עו"ד יוסי חביליו ועו"ד שירין ברגותי, שניהם שימשו בתפקידים משפטיים בוועדה המקומית לתכנון ובניה בירושלים.

תקופת כהונתו של עו"ד חביליו בוועדת הראל התאפיינה בנכונות להתעמת עם נבחרי ציבור שביצעו עבירות בנייה. כך למשל, תבע עו"ד חביליו את ראש המועצה המקומית מבשרת ציון, יורם שמעון, בגין עבירות בנייה, ובעקבות כך נקנס שמעון וחתם על הסדר מותנה. כמו כן, תבע עו"ד חביליו את ראש המועצה המקומית אבו גוש, עיסא ג'אבר בגין עבירות בנייה, וזה הורשע בפברואר 2016 בעבירות בנייה נרחבות.

מקורות במליאת הוועדה מסרו כי בשלב זה מסתמן יתרון למועמדותה של עו"ד ברגותי, וזאת משום הרצון לרענן את שורות הוועדה. עם זאת, עו"ד חביליו מוסיף להיות מועמד משמעותי ובעל סיכויים טובים להמשיך בכהונה נוספת.

עו"ד יוסי חביליו

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?