דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 19 בינואר 2018
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

פסטיבל הקובה הכורדי במבשרת ציון

לקרב בין התרבויות ובין המאכל העממי של העדה הכורדית. פסטיבל הקובה 2016 מבשרת ציון (צילום: אלון בסקינד)

לאור ההצלחה המסחררת בשנה שעברה, שלראשונה בישראל התקיים פסטיבל קובה ביישוב מבשרת ציון, גם השנה יתקיים הפסטיבל בו ישתתפו בשלני קובה מכל הארץ, שנבחרו מבין פונים רבים שביקשו לקחת חלק באירוע.

הנבחרים יקימו דוכני מכירה וטעימות של קובות מכל הסוגים - והקובות אף יעמדו למבחן. הזוכים בתחרות יזכו במגוון פרסים מרהיבים. בחלק האומנותי, ייקחו חלק שורה ארוכה של אומנים בני העדה הכורדית, בהם: אבנר זקן, ראובן ימין, להקת גוננים, משה ימין ועוד רבים. לקראת סיום האירוע, תתקיים הופעתו של הזמר ליאור נרקיס.

יורם שמעון ראש מועצת מבשרת ציון: "פסטיבל הקובה הוא הפסטיבל היחיד בארץ וגם בעולם שנועד לקרב בין התרבויות ובין המאכל העממי של העדה הכורדית. הוא בא להראות לכל אלו המגיעים, לתושבים שלא מכירים את מאכל הקובה, וגם לאורחים הרבים שיגיעו למבשרת ציון , להכיר את המאכל העממי, לשמוע את הזמרים הנפלאים של העדה, ליצור קהילה חברתית מעורבות, וכמובן להביא להעשרת פעילות תרבות הפנאי במבשרת ציון".

יודגש, כי פסטיבל זה פתוח (ללא עלות כניסה), לתושבי היישוב, ולאורחים רבים שמגיעים מחוץ ליישוב מבשרת ציון.

פסטיבל הקובה יתקיים ביום שלישי, 8.8.17 (במגרש הספורט, מבשרת ציון רחוב מבוא טללים). בימים שלאחר פסטיבל הקובה יתקיימו הופעות עם האומנים: 9.8.17 – סטטיק ובן-אל תבורי ונועה קירל, 10.8.17 - דיויד ברוזה ולהקתו.

מיטב המוסיקה הכורדית. פסטיבל הקובה 2016 מבשרת ציון (צילום: אלון בסקינד)

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?