דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 20 באפריל 2018
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מגנזי מאיים: נחסום את צור הדסה לכניסת פועלים פלסטינים

אזור הגדר נדמה כתחנת הסעה כלל ארצית לכל פועלי העולם. פועלים חוצים את גדר צור הדסה

יו"ר ועד צור הדסה דורש לקדם באופן מיידי את נושא הסדרת כניסת הפועלים הפלסטיניים לצור הדסה ולהקים את הגדר המשודרגת מסביב ליישוב ומאיים כי במידה והדרישה לא תיענה בטווח הזמן המיידי הוא יפעל לחסום את כניסת הפועלים הפלסטיניים ליישוב.

על רקע הפיגוע הקשה שאירע השבוע בשער בידו בהר אדר, המשמש לכניסת פועלים לפסטיניים, טוען מגנזי כי הגיעו מים עד נפש וכי על כוחות הבטחון להפעיל מיד את התקציב בן 4.5 מליון שקלים שהוקצה להסדרת נושא הבטחון ביישוב צור הדסה.

"לא יתכן שצור הדסה תיפול בין הכסאות של מג"ב וצה"ל", אמר מגנזי, “צה"ל טוען שהוא פועל אך ורק מהקו הירוק מזרחה לכיוון יהודה ושומרון ומג"ב טוען שהוא פועל אך ורק מהקו הירוק פנימה לתוך שטח ישראל. כך, נוצר מצב שבו צור הדסה הנמצאת בתוך הקו הירוק אך קולטת מדי יום מאות פועלים פלסטינים מופקרת. לא אניח למצב הזה להימשך ואם יהיה צורך אצור חגורה של תושבים מסביב לגדר שתמנע כניסה של פועלים".

במסמך של משרד הבטחון נקבע כי צור הדסה צריכה לקבל תקציב להשלמת הגידור הבטחוני בהיקף של כ-2.2 מליון שקל ותקציב שנתי להפעלת מוקד בטחוני בהיקף של 4.2 מליון שקל בשנה. לדברי מגנזי, מאז שהוסכם על התקציב לא נעשה דבר כדי לקדמו וזאת על רקע המחלוקת בין משרד הבטחון לבין המשרד לבטחון פנים בשאלה, מי יממן את הסדרת הכניסה של הפועלים הפלסטיניים והיכן הכניסה תבוצע, במחסום יער ביתר הנמצא בסמכות הצבא או על גדר היישוב (בדומה להר אדר) שנמצאת בסמכות מג"ב.

מגנזי: “כל השטח בתווך שבין צור הדסה לביתר עלית הוא כיום שטח הפקר. מדי יום מגיעים כ-700 עובדים למתחם הסנסן ו-90% מהם מחזיקים אישור עבודה. הנסיון לכפות על הפועלים לעבור במחסום 300 (בית לחם) נכשל כשלון חרוץ וכיום כולם פורצים את הגדר ונכנסים לישוב”

- מדוע אתם דורשים להקים מעבר לפועלים במחסום יער ביתר?

- “יש צורך דחוף להקים מעבר בטחוני במחסום של יער ביתר, ששם יתרכזו הפועלים בבוקר ולשם הקבלנים יחזירו אותם בתום יום העבודה. לא נסכים להקים שער לפועלים בגדר היישוב משום שהדבר יהווה פירצה לאלפי פועלים מכל רחבי יהודה ושומרון לעבור דרך צור הדסה. בנוסף, עול הבידוק הבטחוני יפול על המאבטחים של היישוב וזה לא התפקיד שלהם”.

ח"כ רועי פולקמן שהעלה לפני שנתיים את בעיות הבטחון של צור הדסה בוועדת הכנסת אמר השבוע ברדיו: “אי אפשר להמתין לבעיות התיאום בין משרדי הממשלה. הפיגוע הקשה בהר אדר ממחיש עד כמה חשוב שמערך המיגון יהיה יעיל".

ממשרד הבטחון ומהמשרד לבטחון פנים אמרו בתגובה: "בימים אלה מג"ב וגורמי בטחון יישוביים מגבשים את תפיסת הבטחון החדשה והאמצעים הנדרשים ליישומה. התכנית תוצג בימים הקרובים בהתאם ללוחות זמנים שנקבעו מראש. הטענות על עיכובים אינן נכונות"

 

נחסום את היישוב בפני פועלים. מגנזי

 

 

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?