דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 22 בפברואר 2018
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מקדימים טיפול לשבר

'כללית' מחוז ירושלים החלה לאחרונה בפרויקט מיוחד, "תפוס את השבר", לאיתור מוקדם ומתן טיפול יזום ומיידי למטופלים ששברו את מפרק הירך כתוצאה מאוסטאופורוזיס. הפרויקט, בשיתוף עמותת 'עילא', העמותה הישראלית לאוסטיאופורוזיס, נועד למנוע את השבר הבא ואת ההידרדרות והסיבוכים הנלווים לשבר בקרב המטופלים.

אוסטאופורוזיס היא מחלה השכיחה בעיקר בקרב נשים וגברים בגילאי 50 ומעלה, המאופיינת בירידה בצפיפות העצם ופגיעה במבנה העצם. כתוצאה מכך קיים סיכון מוגבר לשברים מנפילות ואף מחבלות קלות. לאחר שבר אחד קיים סיכון מוגבר לשברים נוספים ובמקרים מסוימים השבר עלול לגרום לסיבוכים קשים: אשפוז, תחלואה קשה ואף למוות.

במחוז ירושלים של 'כללית' מתגלים מידי חודש עשרות מקרים של מטופלים עם שברים חדשים בצוואר הירך. מדובר על מטופלים מירושלים, מטה יהודה, מבשרת ציון, בית שמש, מעלה אדומים ועוד. אחר השבר מרבית המטופלים עוברים למסגרות השיקום ובשל הניידות המוגבלת הם ממעטים להגיע למרפאות.

במסגרת הפרויקט המיוחד, מובא כל מקרה חדש לטיפולו המיידי של רופא יועץ בתחום מ'הכללית', ד"ר ראובן זריצקי, כבר בעת האשפוז בבית חולים. בתום האשפוז מופנה המטופל ללבניית תכנית טיפול מותאמת אישית הכוללת מעורבות של צוות רב מקצועי וליווי צמוד.

אילוסטרציה

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?