דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 20 באפריל 2018
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

עובדת בכירה במטה יהודה הכריזה הליכי פשיטת רגל

עובדת בכירה במועצה האזורית מטה יהודה (שמה שמור במערכת), שנעצרה במסגרת המעצרים שביצעה המשטרה ב"פרשת מטה יהודה", הכריזה בחודש שעבר על פשיטת רגל. דיון בצו כינוס הנכסים התקיים בתאריך 11.9 בבית המשפט המחוזי ירושלים.

בית המשפט אישר את הצעת נציג כונס הנכסים הרשמי וקבע כי במסגרת הליך פשיטת הרגל ייאסר על העובדת הבכירה (בדרגה של מנהלת אגף) לצאת מהארץ, עליה להתייצב במשרדי הכונס הרשמי בכל עת שתידרש, ולהגיש דו"ח דו-חודשי על הכנסותיה. כמו כן נקבע כי עד למתן החלטה אחרת עליה לשלם לקופת הכונס 2000 שקלים בחודש.

לדברי העובדת, נשואה + 3, חובותיה מסתכמים כיום ב-1.6 מליון שקל, כשרוב הסכום כ-1.2 מליון שקל הוא לבנקים בגין הלוואות ומשכנתאות והשאר לחברות אשראי ולבני משפחה.

לדברי העובדת הבכירה כשהתפוצצה "פרשת מטה יהודה" בדצמבר 2015 היא נעצרה למשך 20 ימים והורחקה מעבודתה למשך 90 ימים. בפועל היא חזרה לעבודה רק כחצי שנה לאחר מכן, באוגוסט 2016.

"המצב הנפשי אליו נקלעתי מנע ממני להמשיך בעבודתי, וכך למעשה, אינני מתפקדת כלל וכלל", טוענת העובדת בתצהיר שהגישה לבית המשפט המחוזי, ”האמור לעיל הוא למעשה ראשיתה של הידרדרות הכלכלית שהביאה אותי לחובות עתק". העובדת טוענת כי במטרה לממן את ההגנה המשפטית שלה בשלב הראשון של המעצר היא שילמה כ-99 אלף שקל, והיא צפויה לשלם סכומים נוספים בהמשך.

"מצבי הכלכלי גרם לי למכור את המטלטלין שהיו ברשותי, מכשירי כושר, תכשיטים, מחשבים וכיו"ב. בעקבות הסיוע הרפואי והנפשי אותו אני מקבלת, בחרתי לנסות ולפנות להליכי הבראה כלכלית ובמסגרתם להגיש בקשה לפשיטת רגל", מסרה העובדת הבכירה לבית המשפט.

מהמועצה נמסר: ״הנושא הועבר ללשכה המשפטית לבחינה. אנו נפעל לפי החוק וההנחיות״.

מועצה מקומית מטה יהודה

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?