דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 22 באפריל 2018
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

"פגשנו בני נוער איכותיים, שצמאים לעשייה ולתרבות פנאי"

מדריכי סיירת המחצלות של מטה יהודה מסכמים בסיפוק את פעילות הקיץ עם בני הנוער ביישובים

מפגשים משמעותיים עם אדם בוגר.

אליאב פרוידנברגר וגיא קופר, מדריכים זו השנה השנייה בסיירת המחצלות שמפעילה המועצה האזורית מטה יהודה זו השנה השלישית במסגרת אגף חברה ונוער ותכנית 'מועצה ללא אלימות' של המשרד לביטחון פנים.

פרוידנברגר הספיק לסייר הקיץ בכ-8 יישובים ברחבי המועצה ולתת מענה לעשרות בני נוער בכיסלון, גבעת יערים, נחם, אשתאול, גפן, תירוש, נחושה ואדרת. לדבריו, בכל יישוב נוצר חיבור שונה עם בני הנוער בהתאם לאופי האוכלוסיה, אך המשותף לכולם הוא שמדובר בחיבור משמעותי שתורם לבני הנוער ולמדריכים כאחד.

"החוויה בסיירת מחצלות מיוחדת ומשמעותית מאוד", אומר פרוידנברגר, "אני לומד הרבה מהנוער הצעיר. יש להם השקפות משל עצמם שמעניקות לי נקודות מבט נוספות על החוויה שלהם כבני נוער בזמן הזה. מצד שני, זה מאפשר לי להעניק להם מהידע והניסיון שלי. לכל מושב יש אופי משלו. יש מושבים עם יותר בני נוער, יש מושבים עם פחות בני נוער. החוכמה היא לדעת להתאים את עצמך למקום. בכל מקום שבו פעלנו בני הנוער קיבלנו אותנו באהבה".

קופר, תושב מסילת ציון, סייר אף הוא בשורה ארוכה של יישובים ובהם בית מאיר, נחושה, כיסלון, אורה, לוזית, זכריה, שדות מיכה, בקוע ונחם. "פגשנו בני נוער חדשים ואיכותיים, ילדים שצמאים לעשייה ולתרבות פנאי בחופש הגדול", מציין קופר. "הצלחנו לספק להם את זה בגדול. הם ממש חיכו לנו במוקדים השונים ואפילו שלחו הודעות בקבוצות ווטסאפ מיוחדות שהקמנו כדי לדעת מתי אנחנו מגיעים. זה כיף לשמוע את בני הנוער ולקבל מהם פידבקים חיוביים, ובעיקר לדעת שאתה הופך להיות מבוגר משמעותי עבורם".

פרוידנברגר וקופר הם שניים מתוך עשרה מדריכי סיירת המחצלות שהגיעו לאורך הקיץ לעשרות יישובים במטה יהודה מצוידים בפק"ל ובו ערכת קפה ותה, בקבוק שתיה וארגז משחקים ובו שש בש, דמקה ומשחקי הפעלה.

בני נוער ב-26 ישובים נהנו מהפעילות ביוזמת אגף חברה ונוער, ותכנית 'מועצה ללא אלימות'. סיירת המחצלות הוקמה על מנת להוות תחליף חינוכי מוגן לשעות הפנאי בחופשת הקיץ. "המפגשים הינם מפגשים משמעותיים המאפשרים לבני הנוער ליצור קשר עם אדם בוגר הקרוב לגילם. הפעילות מתקיימת בכל ישוב, פעם או פעמיים בשבוע, והופכת בשנים האחרונות למוקד בילוי מרכזי לבני הנוער בחופש הגדול", מסרה שלהבת מרכוספלד, מנהלת אגף חברה ונוער במטה יהודה.

כל מושב ממנה איש קשר, עובד נוער וקהילה או מתנדב מטעם הוועד האחראי על פרסום הפעילות בקרב בני הנוער ועל הקשר מול הממונים על הפעילות מטעם המועצה. איש הקשר משמש צינור מקשר ומתווך בין בני הנוער למדריכי הסיירת ועורך ביניהם הכרות. הפעילות מיועדת לכלל בני הנוער ביישוב על גווניהם השונים, מכיתות ז'- יב'.

"אנו משתדלים לגייס לפעילות סיירת מחצלות גם את בני הנוער שבדרך כלל לא לוקחים חלק בפעילויות היישוב", מסכם סיון כהן-טופל, מנהל תכנית 'מועצה ללא אלימות' במטה יהודה. "אחוז המשתתפים בפעילות מותאם לגודל האוכלוסיה ומדי שבוע מתכנסים נציגי 'מועצה ללא אלימות' ואגף חברה ונוער לדון באשר לתכניות הפעילות ביישובים כדי לשפר בהתמדה את התכנים המועברים לבני הנוער".

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?