דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 20 במרץ 2018
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

אגרת השמירה ב-2018 : 5.5 שקל למ"ר

ועד צור הדסה אישר בישיבתו האחרונה את אגרת השמירה לשנת 2018 בסך 5.5 שקל למ"ר. כזכור, אגרת השמירה שנגבתה במהלך 2017 עמדה על סך 7.55 שקל למ"ר, שהוא העלות הגבוהה ביותר בארץ לאגרת שמירה.

גביית אגרת השמירה בצור הדסה הייתה נושא לעימות בין תושבים ביישוב לועד המקומי, על רקע הטענה כי העלות הגבוהה של היטל השמירה נובעת מרשלנות בהתנהלות הוועד מול המועצה, וכי בכך הביא הוועד הנוכחי לעלייה חדה בהיקף של 50% במסים המוטלים על התושבים, המסתכמים ב-2017 ב-58 שקל למ"ר. בנוסף נמתחה ביקורת חריפה על איכות השמירה ויעילותה.

בהודעה שפירסם מגנזי מיד לאחר פירסום האגרה לשנת 2017 נאמר כי התעריף שנקבע על ידי המועצה הוא "גבוה ומיותר...אינני רואה שום סיבה לחייב את התושבים במהלך השנה הזו בתעריף הנוכחי. אני מבקש לפנות לכל הגורמים הרלוונטיים ולעדכן את התעריף. חשוב לציין כי בשלב זה לא נבצע את חוק העזר החדש כלשונו, וקיים חשש כי איננו ממלאים את החוק".

לאחר שניסיונותיו של מגנזי לשנות את גובה האגרה במשרד הפנים עלו בתוהו, הוא הודיע, כי החליט שלא ליישם את התעריף החדש ולגבות את היטל הביטחון על-פי התעריף הישן. "על פי צרכי הביטחון בישוב, אין לנו צורך בגביית סכום גבוה כל-כך. נהפוך הוא - אנו שוקלים בימים אלה לבטל את עמדת השומר הנייח בכניסות ליישוב ובכך להפחית צרכי הביטחון שלנו".

במועצה האזורית מטה יהודה ראו בחומרה את הודעתו של מגנזי וקבעו כי על ועד צור הדסה לגבות את אגרת השמירה לפי החוק.

כאמור, לקראת שנת 2018 דן ועד צור הדסה שוב בגובה אגרת השמירה. הויכוח בין חברי הוועד נסב על גבייה של 5-5.5 שקל למ"ר. לבסוף התקבלה ההכרעה כי אגרת השמירה תעמוד על 5.5 שקל למ"ר. ההחלטה טעונה אישור של המועצה האזורית מטה יהודה.

שער בישוב צור הדסה

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?