דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 25 במרץ 2018
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

והביוב ממשיך לזרום (4)

שלולית גדולה ומסריחה. זרם השפכים בצור הדסה (התמונה צולמה ב-28.2)

טונות של שפכים גולמיים ממשיכים לזרום לנחל הסנסן זה החודש השלישי. השפכים הגולמיים מזהמים את מי התהום, מטנפים את שמורת הטבע ומהווים סכנה ממשית כמקור של מחלות זיהומיות.

תושבים בצור הדסה מדווחים כי במהלך החודש האחרון הצטברה בתחתית הוואדי, בסמוך לגדר היישוב, שלולית ענק של מי שפכים המעלה סירחון רב ומהווה מקור קינון ליתושים וזבובים. תושב שכונת הר כתרון בצור הדסה, נעם אגמון, שלח מכתב לשר הבינוי והשיכון ובו האשים את המשרד בהתנהלות כושלת שהביאה לכך שהשכונה הפכה ל"אי בתוך ים של ביוב".

"בשכונה מתגוררות משפחות של זוגות צעירים ולהם מספר רב של ילדים רכים הנתונים בסכנה בריאותית ממשית לנוכח התפרצות צפויה של קדחת הנילוס באביב", כתב אגמון “כל זאת בשל הפרת האיזון העדין בשמורת טבע מוכרזת הגובלת בגדרה היישוב". אגמון דרש ממשרד השיכון לפעול מיד להקמת תחנת סניקה חדשה ליישוב ולשיקום של נחל סנסן.

במשרד השיכון טענו בתגובה כי כל התקציבים הועברו למועצה האזורית מטה יהודה. “כעסך מובן ומוצדק אך משרדנו אינו הכתובת לתקלות המצערות המתוארות במכתבך", ענה מנהל מחוז ירושלים במשרד השיכון, משה מרחביה, “אחזקת מערכת הביוב בצור הדסה אינה כלולה בתחום אחריות משרדנו. את חלקנו ביצענו כפי שהתבקשנו בזמן. במסגרת השקעות בפיתוח שכונה סנסן ב1 העברנו למועצה הזמנה תקציבית לחיזוק ושדרוג המערכת הקיימת כפי שהוגדר ע"י אנשי מקצוע".

תושבים בצור הדסה מסרו ל'בקיצור' כי הם נדהמים מהפער העצום בין הבטחות הוועד המקומי להסדרה מהירה של הבעיה לבין העובדה, שבפועל מזה למעלה מחודשיים מכון הסניקה אינו פועל והביוב הגולמי זורם היישר לשמורת הטבע.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?