דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 22 בפברואר 2018
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

חבר ועדת כספים התפטר: אין אישור תקציב בדיעבד

חבר ועדת הכספים של הוועד המקומי צור הדסה, הפרופסור לכלכלה חיים לוי, מימש השבוע את איומו להתפטר מתפקידו בטענה כי ועד היישוב אישר את התקציב לשנת 2018, בלא שזה הובא לדיון בוועדת הכספים.

כזכור, במכתב ששלח פרופ' לוי ליו"ר הוועד המקומי, שלומי מגנזי, נאמר: “בשבוע שעבר נודע לי מידיעה עיתונאית כי תקציב היישוב לשנת 2018, בסך כ-16 מליון שקל, אושר על ידי מליאת ועד היישוב. הידיעה הפתיעה אותי משום שמהלך תקין של אישור התקציב מחייב דיון ובחינה על ידי ועדת הכספים, אלא שדיון כזה לא זומן וממילא לא התקיים". הוא דרש כי ועד היישוב יבטל את החלטתו לאשר את התקציב ויחזירו לבחינה של ועדת הכספים.

לאחר שמגנזי הציע שהוועדה תסתפק בדיון בתקציב ובמתן הערות, בלא שהוועד יבטל את אישורו, הודיע לוי על התפטרותו לאלתר. “אני חושש שלא הבהרתי את העניין העקרוני די הצורך. אם ועדת הכספים תבחן תקציב שאושר בהליך לא תקין הרי היא מכשירה אותו בדיעבד. הליך שכזה מנוגד לעקרונות של מינהל תקין ושקיפות ציבורית”.

יו"ר ועדת הכספים, דורון אילון, אמר בתגובה כי הוא האחראי לכך שוועדת הכספים לא התכנסה: "אני לוקח על עצמי את האחריות לכך, כי אני הוא זה שזימן את הישיבות של הוועדה עד היום. כאמור, אני לוקח על עצמי את האחריות לכך, אני מצהיר שזה לי קרה בתום לב מוחלט. הוועדה התכנסה ביום ראשון האחרון ודנה על התקציב. אני מצטער על כך שמר חיים לוי החליט להתפטר. חיים תרם רבות לוועדה וחבל שאינו ממשיך לתרום. אני יכול להבטיח לך, שהוועדה תמשיך להיות מקצועית ורצינית גם בעתיד”.

צור הדסה

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?