דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 20 באפריל 2018
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

חלום מנצח

ההאטה בשוק הנדל"ן לא עצרה את מכירת הדירות בפרויקט 'חלומות צור הדסה'. לפני שבועיים נמכרה הדירה האחרונה בפרויקט. איש השיווק, רוני אביטן: זו הייתה חוויה מיוחדת במינה, קשה להיפרד

- "כשמכרתי את הדירה האחרונה בפרויקט עמדו לי דמעות בעיניים”. טלי ורוני אביטן בחזית פריקט 'חלומות בצור הדסה'

לפני שבועיים, בעוד בכל רחבי העולם מתארגנים לחגיגות סוף השנה האזרחית, ציינו גם במשרד התיווך 'רוני נדל"ן טופ' ובמשרדי חברת הנדל"ן 'שיכון ובינוי' סיבה לחגיגה: סיום מכירת כל יחידות הדיור בפרויקט 'חלומות צור הדסה', בשווי כולל של 100 מליון שקל. על רקע ההאטה הכללית במכירת דירות בארץ, מדובר באירוע ראוי לציון.

פרויקט חלומות צור הדסה של חברת שיכון ובינוי, הכולל 64 יחידות דיור, נפתח למכירה בנובמבר 2015. כבר בתקופת מכירת הפרה-סייל נמכרו כמחצית מהדירות עם פדיון כולל של למעלה מ-45 מליון שקל. הרוכשים שמיהרו לחתום על החוזים הרוויחו בגדול – מחירי הדירות בפרויקט עלו במהלך השנתיים האחרונות ב- 13% -10%, והחיסכון מתבטא בסכומים של 100-200 אלף שקל ליחידה.

"מי שהזדרז וקנה דירה בפרויקט הרוויח בגדול", אומר איש השיווק של הפרויקט, רוני אביטן, “לפני שנתיים מכרנו דירת 5 חדרים 112 מ"ר עם מרפסת 13 מ"ר ב-1.43 מליון שקל ובחודשים האחרונים של השיווק מכרנו דירות כאלה במחיר של 1.6 מליון. עבור קהל הרוכשים שלנו, סכום של 170 אלף שקל הוא משמעותי".

גם במועד המסירה של הדירות הרוויחו הרוכשים בגדול. בעוד שבחוזים הראשונים התחייבה שיכון ובינוי לספק את הדירות באוגוסט 2018, בפועל כ-24 מהדירות כבר מוכנות ויימסרו במהלך חודש ינואר, הקדמה של יותר מחצי שנה, זאת, בתנאי שיגיעו טפסי האיכלוס המיוחלים. שאר הדירות יימסרו באפריל 2018.

 

זוגות עם ילדים

 

השיווק של פרויקט חלומות צור הדסה הוא חוויה מיוחדת עבור טלי ורוני אביטן, הבעלים של משרד התיווך הוותיק ביותר בצור הדסה. "אנחנו משרד קטן משפחתי והמוטו הוא לתת שירות טוב ולדאוג שהלקוחות שלנו ישארו גם חברים שלנו אחרי העיסקה, אך האתגר שהציבו לנו בשיכון ובינוי היה מיוחד".

"משרד תיווך רגיל, מקבל פרויקט, מציג את הנכסים השונים, מחתים על טופס מכירה ומעביר את המשך הטיפול לחברה הקבלנית", מסביר רוני, “אבל בפרויקטים של שיכון ובינוי משרד התיווך מטפל בכל, מאלף ועד תו. מהרגע שבו הלקוח נכנס למשרד שלנו והצלחנו לעניין אותו בפרויקט ועד הרגע שבו הוא הגיע למשרד עם עורך הדין שלו וחתם על החוזה. הכל באחריותנו וזה היה אתגר בלתי רגיל".

- מי הרוכשים בפרויקט?

"הגיעו אנשים ברמה גבוהה שהייתי שמח שיהיו השכנים שלי, אנשים אינטליגנטיים, קצינים בצה"ל, אנשים טובים שנהניתי למכור להם. רוב הרוכשים הם זוגות צעירים בגילאי 24-35. יש גם משפרי דיור שמכרו דירות קטנות יותר ביישוב או שהתגוררו אצל ההורים. ההון ההתחלתי הממוצע שהיה לרוב הרוכשים עמד על כחצי מליון שקלים, כלומר משכנתא בסביבות מליון שקל".

- אתה מתווך ותיק ובעל נסיון רב בצור הדסה. למה עדיין קשה להביא אנשים לצור הדסה?

"יש סטיגמה שצור הדסה רחוקה, הכביש מסוכן, המקום לא מפותח ויש בעיות תחבורה ופקקים. הזוגות שמגיעים ליישוב לביקור הם קצת חשדניים, ואז רואים שהמקום מטופח, שיש מערכת חינוך מתקדמת, שהדרך ליישוב יפהפייה, שיש איכות חיים, והכל במחיר שהוא יותר זול מדירה בירושלים ב 15-20 אחוז. זה בדרך כלל מה שסוגר את העיסקה".

- מה החששות העיקריים שלהם ממעבר ליישוב?

"אנשים שמגיעים מירושלים היו רוצים לגור ליד ההורים. הם צריכים את הסיוע של ההורים עם הילדים. הם מבינים שהמעבר ליישוב מרוחק מהעיר מחייב אותם להחזיק שני כלי רכב, להעסיק מטפלת, להסיע את הילדים. יש גם לא מעט שרוצים לגור ביישוב חילוני וכפרי".

 

חוויה מדהימה

 

קשה להאמין, אבל רוני אביטן, איש הנדל"ן המחוספס, מודה כי השנתיים שבמהלכן שיווק את 'חלומות צור הדסה' היו מהשנים המרגשות ביותר שלו בתחום הנדל"ן.

"ביום שבו עשיתי את המכירה האחרונה, הייתי בקונפליקט מאוד רציני, הייתי עם דמעות בעיניים", הוא חושף צד רגיש ולא מוכר, “נכון, כמשווק אתה רוצה לסיים את הפרויקט, נמצא תחת הפיקוח של אגף השיווק בחברה, וזה בכלל לא קל למכור בצור הדסה. אבל, היום שבו סיימתי את הפרויקט היה מהול בשמחה ובעצב. מצד אחד, אני שמח שעמדתי באתגר, למרות כל הקשיים שהציב בפנינו שר האוצר כחלון, שהרחיק מהשוק קהלים גדולים בעיקר את המשקיעים. אני נאלץ להיפרד מאנשים טובים שעבדתי איתם באינטראקציה יומיומית. בשיכון ובינוי מצאתי אנשי מקצוע מהשורה הראשונה ונקשרתי אליהם. ממנהלת השיווק, דורית סדן, שנותנת גיבוי ומילה טובה, ועוד הרבה אנשים טובים שלימדו אותי המון. אני נפרד ממשפחה טובה עם אנשים טובים, מוסר עבודה גבוה, מקצוענים שנותנים לך את כל הכלים להצליח וקשה לי להיפרד מהם”.

- יש לך חששות מהאיכלוס המהיר של שכונת הסנסן?

"בתוך כמה חודשים, כשיגיעו לסנסן עוד 300-400 משפחות, תתחיל שם בעיה אמיתית של חניה ושל תנועת כלי רכב. לצערי, היישוב לא ערוך לקלוט את כל האנשים שנכנסים. כבר היום, יש מצוקת חניה ברחוב רכסים. מה עם גני ילדים? מה עם תשתיות? מה עם קופת חולים? אני מצדיע לוועד שעושה את מה שהוא יכול כדי לא לעכב את האיכלוס, אבל בסוף הבועה הזו תתפוצץ. עד סוף השנה ייכנסו 850 משפחות לסנסן וזה אומר, עוד 2000 ילדים, 1600 כלי רכב והכל נופל על התשתיות הקיימות. אני זוכר לטובה את כל מה שעשה ראש המועצה הקודם, משה דדון, לצור הדסה. גם היום אנו צריכים לפרגן ולחזק את המנהיגות הקיימת ולתמוך במאמצים שלה להתמודד עם בעיות התשתית הקשות של היישוב”.

- אתה מאמין בעתיד של צור הדסה?

"צור הדסה הופכת למקום עם אוכלוסיה צעירה שמזרימה ליישוב דם חדש לתקופה של 20-30 שנה לפחות. יש פה אוכלוסיה מצויינת שרוצה לחיות באיכות חיים ורוצה לתרום לקהילה. צור הדסה תהיה הפנינה של ירושלים. אני מקווה שיקדמו את הרעיון להקים אזור תעשייה משותף לנו ולביתר עלית, זה יספק תעסוקה לרבים ויהווה מקור להכנסות של ארנונה עסקית ותעשייתית. העתיד של צור הדסה ושל כל אזור המזלג נראה מבטיח. אני כבר מחכה לפרויקט הבא".

 

נסיון טוב

 

'שיכון ובינוי' היא אחת מחברות הבנייה הגדולות בישראל. המעורבות שלה בצור הדסה התחילה כבר לפני כ-15 שנים, אז נכנסה לשותפות עם חברת מ.אביב בקרקעות לבניית צמודי קרקע בשכונת הר כתרון. ההיכרות עם אביטן החלה כבר אז. “התרשמנו מהיכולת שלו במכירת המגרשים בהר כתרון", אומרת מנהלת השיווק של 'שיכון ובינוי', דורית סדן, “וכאשר היינו צריכים משרד שישווק את הפרויקט החדש לנו ביישוב, רוני היה בחירה טבעית".

- היו לכם חששות כשנכנסתם לפרויקט הזה?

"כמובן, בכל פרויקט חדש יש גם אלמנט של חוסר ודאות. היכרנו את צור הדסה וידענו כי מדובר ביישוב איכותי, אך קצת מרוחק. הפרויקט הציע דירות לא גדולות, 100-120 מ"ר, ולא ידענו איך הקהל יקבל את זה".

המכירה המהירה של הפרויקט בצור הדסה היא הישג ראוי לציון, במיוחד על רקע העובדה ששיכון ובינוי דיווחה השבוע על ירידה של 43% במכירת יחידות הדיור בפרויקטים שלה. בכל שנת 2017 מכרה שיכון ובינוי נדל"ן 462 יחידות דיור, בהשוואה ל-803 דירות ב-2016, , ו-903 דירות בשנת 2015.

- איך את מסכמת את ההתנסות שלכם בבנייה רוויה בצור הדסה?

"הופתענו לטובה מהמהירות שבה נמכרו הדירות בפרויקט. בחודש הראשון לשיווק כבר מכרנו יותר ממחצית של הדירות. זה הישג ראוי לציון של משרד התיווך 'רוני נדלן טופ'. גם בהמשך היה טיפול מקצועי שהביא למכירת כל הפרויקט עוד לפני שסיימנו לבנות אותו".

- האם תתמודדו על מגרשים נוספים במתחם הסנסן ?

"הנסיון שלנו בצור הדסה הוא טוב ואני מניחה שנתמודד על מגרש לבנייה במתחם סנסן ב' ומקווה שנזכה. בעתיד נשמח לשוב ולשתף פעולה עם רוני וטלי אביטן, היה לנו נסיון טוב מאוד איתם".

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?