דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 25 במרץ 2018
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

יו"ר הוועד מתוסכל: משקיעים המון בתרבות – והתושבים נשארים בבית

יו"ר ועד צור הדסה, שלומי מגנזי, מתוסכל מהיקף ההשתתפות הנמוך של תושבי צור הדסה באירועי התרבות של הוועד המקומי. במכתב ששלח מגנזי לתושבי היישוב הוא קובל על כך שבפעילויות התרבות המגוונות שהוועד מייצר עבורם משתתפים תושבים של יישובים אחרים.

בכתב שנשלח אתמול לתושבי היישוב מספר מגנזי על החוויה שהייתה לו כמשתתף באחד מפעילויות הספורט החינמיות שהוועד יזם עבור התושבים: “השתתפתי אתמול בבוקר בפעילות טאי צ'י בהדרכת אלי לוי. הייתה זו פעילות מהנה במיוחד, המתקיימת במסגרת תכנית אורח החיים הבריא שאנו מפעילים בחודשי הקיץ. התכנית המגוונת שיזמנו הן ללא תשלום או תמורת תשלום סמלי בלבד. אלא שאתמול גיליתי, לתדהמתי, כי כל המשתתפות בפעילות הטאי צ'י היו תושבות ירושלים, ששמעו על הנעשה בצור הדסה והתאהבו בתוכנית שלנו. במקביל, ראיתי כי מגרשי הטניס בשימוש וגם כאן הופתעתי כי המשתתפים אינם תושבי צור הדסה". בשיחה עם 'בקיצור' סיפר מגנזי כי במגרשי הכדורגל המטופחים של היישוב משחקים דרך קבע מאות תלמידים מביתר עילית שזוכים להסעה מיוחדת על ידי מוסדות החינוך שלהם.

"חשבתי לעצמי כיצד זה ייתכן? כיצד ייתכן שמצד אחד אנו יוזמים פעילויות קהילתיות שונות ומגוונות, היוצרות עניין ותהודה, אולם מצד שני השתתפות תושבי היישוב בהן היא מועטה עד אפסית", כתב מגנזי במכתבו וסיכם, “בואו נמצה את ההזדמנויות שעומדות לפנינו. אפשר לקטר על מה שאין, אבל גם אפשר וצריך להעריך את מה שיש...יש לנו ישוב מושקע ויפה, יקר לכולנו. יש לנו קהילה מחוברת ותומכת, ויש לנו חיים תרבותיים וחברתיים עשירים בתכנים, שגם הם לא מובנים מאליהם. אני מזמין את כולכם להגיע ולהיות שותפים באירועים ובפעילויות הישוביות”.

מגנזי עם תושבות ירושלים שהגיעו כדי ליהנות משיעור טאי-צ'י בצור הדסה.

 

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?