דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 22 בפברואר 2018
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מגנזי: התנהלות המועצה בנושא מבני החינוך – מכעיסה

בישיבה שנערכה בשבוע שעבר במשרד החינוך, תקף יו"ר ועד צור הדסה, שלומי מגנזי, את התנהלות המועצה בנושא הקמת מבני חינוך בשכונת הסנסן. במטה יהודה טוענים בתגובה כי הם פועלים להשגת התקציבים המתאימים.

הישיבה התקיימה במשרדו של מנהל מינהל הפיתוח במשרד החינוך, תמיר בן משה, והוקדשה לדיון בהיערכות המועצה האזורית מטה יהודה לשנת הלימודים הבאה, בכל הקשור להקמת מבני חינוך חדשים בצור הדסה. זאת, לאור הצפי לקליטת כ-800 משפחות חדשות בשכונת הסנסן במהלך השנה הקרובה והגידול החד הצפוי באוכלוסיית הילדים ביישוב.

מגנזי התריע ממושכות כנגד היעדר קידום הקמת מבני החינוך על ידי המועצה האזורית, וטען כי על המועצה להבטיח תנאים סביבתיים ראויים לילדים בשנת הלימודים הבאה, מכיוון שמשרדי הממשלה הקצו מכבר את התקציבים המיועדים ומשרד החינוך יצא מגדרו על מנת לאשר את התכניות. לטענת מגנזי, במהלך הדיון התברר כי המועצה עדיין לא מוכנה בנושא ובמקום מבני קבע, העומדים בסטנדרטים הראויים, יהיו במקום ככל הנראה מבנים טרומיים.

"ילדי הסנסן ראויים לתנאים כמו כל ילדי צור הדסה ומקומם ומכעיס כי על-אף ההתראות הרבות, המועצה האזורית איננה מתקדמת בקצב הנדרש בבניית מסגרות חינוך מתאימות”, זעם מגנזי, “לא ברור מדוע צריך היה להמתין עד עכשיו ולהגיע לדקה ה-91 , למרות שהצגנו בכל הזדמנות את צורכי החינוך ביישוב, מתוך סקר שערכנו בקרב המשפחות העתידות להצטרף אלינו בקרוב".

מגנזי הוסיף ואמר: "ברור מאליו כי תושבי הסנסן החדשים שילמו ממיטב כספם ומצפים להיכנס לביתם החדש מוקדם ככל שניתן ולכן לא נעכב את שלב האכלוס בשל נושא זה. בשבועות הקרובים נקיים היערכות נוספת ובכל מצב נעמוד לצד המשפחות, לא נרפה ונמשיך ונעשה ככל שביכולתנו מול המועצה לקידום מהיר של בניית המסגרות החינוכיות".

מהמועצה האזורית מטה יהודה הגיבו בטענה כי הקמת מבני החינוך מתעכבת בגלל בעיית ”מצ'ינג” (העמדת תקציב מועצה כנגד תקציב ממשלתי). "השלמת התקציב להקמת מבני הקבע בצור הדסה, הינו נושא חשוב על סדר יומה של המועצה, ומטופל מול משרדי הממשלה הרלוונטיים באופן מתואם עם ועד היישוב - בתקווה להשגת התקציב המלא".

“מדוע צריך היה להמתין עד עכשיו ולהגיע לדקה ה- 91”. שכונת הסנסן, צור הדסה

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?