דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 25 במרץ 2018
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

תושבים מוחים על גל גניבות: לאיפה הולך תקציב הבטחון ?

מטפסים על צינורות השקיה וחודרים לבתים. (התמונה מרחוב כרכום)

תחושת חוסר בטחון בקרב תושבי צור הדסה. תושבים מתלוננים על גל פריצות ועבירות רכוש ודורשים לדעת מדוע תקציב הבטחון העצום אינו מצליח להתמודד עם העבריינים.

השבוע פירסם תושב היישוב הודעה ברשתות החברתיות ובו סיפר על אירוע שבו נגנב אופנוע. “אתמול בלילה חדרו לתוך היישוב באיזור הסנסן מספר בני מיעוטים לאחר שככל הנראה חתכו את גדר הישוב כך שיוכלו להעביר דרכה כלי רכב גדול. אותם בני עוולה גנבו מתושב היישוב אופנוע יקר שחנה בחניה מקורה בכניסה לביתו, לאחר שחתכו את כל השרשראות והמנעולים, כל זאת בתעוזה שמעוררת דאגה אמיתית. אותם גנבים יכלו להיות באותה מידה גם מפגעים, ואני שואל היכן מערך האבטחה של היישוב? כיצד לא הבחין בחיתוך של הגדר, עד מתי נפקיר את בטחון משפחתינו ונמשיך לשלם את היטל הבטחון המגוחך הזה בעבור כלום בטחון. האם צריך להמתין לאסון בנפש כדי להתעשת?“.

בתגובה סיפרה תושבת רחוב כרכום כי לאחרונה הרחוב נמצא תחת איום יומיומי של עברייני רכוש. “אנחנו, תושבי רחוב כרכום, סופגים בחודשים האחרונים מכה קשה של התפרצויות לבתים. הפורצים מגיעים מהגדר, מטפסים על גדרות הבתים שלנו ונכנסים לחצרות שלנו. הם חותכים לתושבי הרחוב את צינורות ההשקיה לצורך הכנת תשתית לפריצה... במספר בתים אף נגרם נזק למערכת ההשקייה כך שמים זרמו כל הלילה והציפו את החצרות...פניות חוזרות ונשנות בנושא, לא עצרו את התופעה...”. (היא צירפה תמונות המציגות את צינורות המים ההמשמשים כסולמות לגנבים).

תושב אחר הגיב: “אני רוצה בטחון!... בואו נעשה מעשה. נעמיד במקום את מי שצריך! אחת ולתמיד.. צוות 3 אחראים על הבטחון של הישוב? מישהו פה מרגיש שהם עושים עבודה טובה? לא? נחליף אותם... הפתרון ברור ופשוט לכולנו”.

הפוסטים הזועמים הביאו את יו"ר ועדת הבטחון של היישוב, גיל פלד, להגיב: “האירוע שמוצג הוא אירוע חמור שכמובן מתוחקר...כל אירוע בטחוני יש לדווח למוקד, למשטרה ולעשות שימוש באפליקציה! תתפלאו זה עובד”.

לדברי פלד, לפני חמישה חודשים הוקמה ועדת בטחון בישוב, “שמורכבת שאנשים מעולים, המקדישים את זמנם הרב לטובת פתרון יעיל ופרקטי ללא שום כוונות שאינן מתכתבות עם בטחון וכמובן בהתנדבות מלאה! נכתבה תפיסת בטחון, דרישה מבצעית לשיפור מרכיבי הביטחון, איפיון הנושא הטכנולוגי הנדרש, גיוס תקציבים ממשרדי הממשלה השונים, פגישות עם משטרת ישראל וצה״ל ושיתופי פעולה עם ישובים קרובים לרבות בית״ר עילית ועוד ועוד...אנו נכנסים משלב התכנון לשלב המימוש ואני מקווה שנביא את הבשורה בהקדם”. 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?