דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 25 במרץ 2018
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

רוק בלוז ופאנק בפסטיבל נאמן למקום

דניאל גרין בהופעה בניו פורט ביץ קליפורניה (צילום: מרדית קארלסון)

פסטיבל "נאמן למקום" של אמני מועצה אזורית מטה יהודה חוזר ייערך בין התאריכים 17-20 בדצמבר ובמסגרתו יתקיימו ביקבים, מבשלות בירה ובתי העם ברחבי המועצה מופעי מוסיקה, מחול ותיאטרון המבוססים כולם על יוצרים ויצירה של תושבי המועצה האזורית מטה יהודה.

הפסטיבל הוא יוזמה של המועצה האזורית מטה יהודה וממומן במלואו על ידה. תכנית הפסטיבל מורכבת מיצירות ותיקות ומוכרות לצד הפקות מקור העולות לראשונה בפסטיבל, כשגם מקומם של האומנים החובבים לא נפקד, וכמה מן האירועים נותנים במה לאומנים חובבים, תוך שמירה על סטנדרט מקצועי גבוה גם באירועים אלו.

“המטרה של הפסטיבל היא העצמה של היצירה המקומית, מתן במה ותשתית לאומנים מקומיים להציג את אומנותם ודרכה לפרוץ קדימה, חיזוק הקשרים וההקשרים בין מרכיבי המועצה השונים: ישובים, תושבים, אומנים ובתי מסחר והצבת תחומי התרבות האומנות על סדר היום של המועצה", אומרים האחראים על הניהול האומנותי וההפקה של הפסטיבל, טל בן אור וגלעד אלפסי.

קהל היעד של הפסטיבל הוא בראש ובראשונה תושבי מטה יהודה (כ-65 אלף תושבים ושוכרים). “אנו מעוניינים להעצים את גאוות היחידה, לתרום לבנייה של מארג קהילתי בריא ומפרגן ומתוך תקווה שצופים אלו יהוו סוכנים וממליצים לאומנים ובכך יסייעו להם לפרוץ", אומר אלפסי, “ולצד זה מקיים הפסטיבל מספר אירועים משמעותיים יותר שפונים גם לקהל מחוץ למטה יהודה".

סגנון פאנקי סוחף ומרקיד לשירים מרגשים. הרכב RODANZ

במסגרת הפסטיבל יופיעו שני הרכבים מוסיקליים מעניינים המציגים מוסיקת רוק-בלוז ומוסיקת גרוב-פאנקי בועטת ומרגשת.

להקתRodanz שפועלת במושב מטע היא להקת גרוב ונשמה המעניקה חוויה ייחודית של חיבור בין סגנון פאנקי סוחף ומרקיד לשירים מרגשים בעלי תוכן הנחרט בלב המאזין. החיבור בין סקציית הנשיפה המרשימה, הגרוב העוצמתי והמסורת העמוקה הטמונה במוזיקה יוצרת מסע עוצמתי ומיוחד. חברי ההרכב הם: צבי רודן - שירה ותופים, מוטי רודן - גיטרה, ארנון זיו - קלידים, אביתר קירש - בס, יעקב גורנשטין - סקסופון, אביאור רוקח – חצוצרה. ההרכב יופיע בתאריך 18.12, בשעה 20:30, במבשלת שריגים ביישוב שריגים. (ניתן להקשיב לקטעים של ההרכב ביוטיוב)

דניאל גרין הוא גיטריסט וזמר המתגורר במושב נחם ועומד בראש הרכב הרוק-בלוז "המופע של דניאל גרין". ההרכב נוסד בשנת 2014 כרוק טריו המשלב מוסיקה מקורית אשר נעה בין בלוז, הארד רוק וגראנג' ומאז הופיע בארה”ב ואף זכה לנגן עם כמה מהגיטריסטים המובילים בתחום הרוק-בלוז. את השירים המדברים בין היתר על אנשים, חיפוש עצמי והקשר בין אדם לבוראו מלחין וכותב גרין, שגם מפליא לנגן בגיטרה חשמלית בסגנון המזכיר את ג'ימי הנדריקס. חברי ההרכב הם: דניאל גרין – שירה וגיטרה, טל מיכאלס – בס, עודד שחר – תופים. ההרכב יופיע בתאריך 18.12, בשעה 20:30, ביקב קדמא, כפר אוריה. (ניתן להקשיב לקטעים של גרין ביוטיוב תחת הכותרת "The Daniel Green Show”) 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?