דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 20 באפריל 2018
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

תושבים בקריית יערים: האבטחה לקויה

קריית יערים מבט מצפון

תושבים ביישוב החרדי קריית יערים (טלז סטון) טוענים כי המועצה המקומית קיצצה בשעות ובשכר המאבטחים, וכי הם חוששים מפני אפשרות כי בישוב יתרחש פיגוע כפי שהתרחש בהר אדר הסמוכה.

לטענת התושבים, במסגרת שינויים שיזמה המועצה המקומית, פוטרו בתקופה האחרונה מספר מאבטחים מצוות האבטחה של היישוב, ולמאבטחים הקיימים קוצצו שעות העבודה והשכר החודשי. כתוצאה מכך מצאו עצמם תושבי היישוב ללא אבטחה במשך שעות רבות.
לפי תכנית האבטחה שהתנהלה עד לאחרונה ישנם שני מאבטחים: אחד היושב בשער הכניסה ובודק כל רכב שנכנס, ואחד נוסף המסייר ברכב האבטחה ברחובות היישוב. לאחר השינוי, כיום ברוב שעות היום, עמדת השמירה בכניסה ליישוב לא מאויישת כלל.
בשעות הלילה, חשיבות המאבטחים גוברת ומסייעת בנוכחות קבועה המונעת מעשי שוד וגניבה. אולם, לאחרונה הופחת מספר המאבטחים בשעות הלילה והוצב על מאבטח אחד בלבד. התושבים טוענים כי מאבטח אחד לא יכול לתפוס פיקוד על יישוב שלם המכיל כ-1500 בתי אב.
לאחרונה מתנהלת בקריית יערים בנייה אינטנסיבית של שכונה חדשה ולטענת התושבים כיום איש אינו בודק את הפועלים הפלסטינים העובדים בבנייה, בעוד שלפני השינוי, עברו פועלי הבניין בידוק כל בוקר.
לאור הפיגוע האחרון בהר אדר, תושבים רבים בקריית יערים מביעים דאגה לשלומם האישי ולשלום ילדיהם, החשופים לסכנות בשל מחדלי האבטחה החמורים.

כל הניסיונות לקבל את תגובת המועצה המקומית קריית יערים עלו בתוהו.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?