דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 22 באפריל 2018
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

תרגיל מוכנות לחירום נערך במטה יהודה

ניב ויזל: "למטה יהודה ניסיון מתמשך, שהולך ומשתכלל, בטיפול באירועי חירום"

בשבוע שעבר נערך תרגיל מוכנות לחירום, פרי שיתוף פעולה של פיקוד העורף, מועצת מטה יהודה, רשות חירום לאומית (רח"ל) ורשויות נוספות שתפקידן מתן מענה לתושבים בשעת חירום.

במהלך התרגיל הועלו תרחישים שונים של אירועי חירום כגון ירי טילים לעבר האזור וקריסת מבנים. אנשי המועצה נתבקשו לתת מענה לאירועים במסגרת תפקידיהם בשעת חירום במכלולי מידע לציבור, אוכלוסיה, משאבים ותשתיות.

בין לבין התקיימו שתי הערכות מצב לעדכון בטיפול המועצה באירועי החירום. בסיום התרגיל התקיימה שיחת סיכום בה הועלו המלצות ורעיונות לשיפור המוכנות לחירום. במועצה הדגישו את חשיבות הקשר עם הוועדים המקומיים ותושבים מתנדבים בזמן חירום.

"יש לנו ניסיון מתמשך בטיפול באירועי חירום בימי מלחמה, בפגעי מזג אוויר ובשריפות", אמר ניב ויזל, מ"מ ראש המועצה, "ניסיון שהולך ומשתכלל. אנחנו מגיבים לאירועים תוך מתן דגש על השירות לתושב ושמירה על חלוקת תפקידים בינינו לבין פיקוד העורף והמשטרה. אני מודה לכל מי שלקח חלק בתרגיל, למחלקת ביטחון על ההכנה המקצועית, לפיקוד העורף ולכל נציגי הרשויות שהשתתפו בתרגיל".

"יהיה נכון לקחת את מה שעשינו באימון הזה ולהמשיך את העבודה במסגרת פנימית במכלולים", סיכם סא"ל במיל' אהרון קשלס, קצין אוכלוסיה ומאמן רשויות בנפת הרטוב.

צוברים נסיון בטיפול באירועי חירום. התרגיל במטה יהודה

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?