דלג לתוכן העמוד
יום שני, 19 בנובמבר 2018
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

"בושה שאומרים במועצה לא לפרויקט כמו בי"ס לחגים"

אילוסטרציה

ביקורת חריפה בקרב חברי מליאת המועצה האזורית מטה יהודה על כך שפרויקט "בי"ס לחגים" לא בוצע במלואו בכל מוסדות החינוך במועצה. הפרויקט יצא לפועל רק בבי"ס אחד, ב-19 גני ילדים במושבים ובחלק מגני הילדים בקיבוצים. במטה יהודה פועלים יותר מ-120 גני ילדים וכעשרה בתי ספר יסודיים. 

נציג מושב שואבה במליאת המועצה, צחי ששון, תקף את ראשי המועצה: "היה אמור להיות בי"ס לחגים, משום מה במטה יהודה זה לא בוצע. זה משהו שהוא שלנו. זו בושה שפרויקט כזה יפה, שהמדינה מתקצבת, ואנחנו אומרים לא, וגם מספרים סיפורים למה לא”.

סגן ראש המועצה הממונה על אגף החינוך, בני אלירז, דחה את הביקורת וטען כי הפרויקט היה צעד פופוליסטי של משרד החינוך: “הייתה התנגדות של הסתדרות המורים והסתדרות המעוף. פנינו לכל הסטודנטים שמקבלים מלגות – לנסות ולגייס כוח אדם. לצערי יש רק בי"ס אחד שהרים את העניין הזה ועוד כמה גני ילדים. אני מאוד שמח אם זה היה קורה".

ששון המשיך ומתח ביקורת על התנהלות המועצה: “בשביל מה אנחנו פה? בשביל רווחת התושבים. אני חושב שיש דברים שעדיף לא לענות להם. נכשלנו ואני מקווה שבפעמים הבאות לא ניכשל".

מ"מ ראש המועצה, ניב ויזל, אמר כי רוב המועצות האזוריות לא הצליחו להרים את הפרויקט בגלל בעיית ההסעות. “משרד החינוך אמר שבחופשה הבאה נוכל לעשות את זה יותר טוב". אלירז סיכם: "מקווים שבחנוכה נצליח יותר".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?