דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 30 ביולי 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

בית שמש: הבנייה בפרויקט הפינוי-בינוי הגדול תחל בעוד כשנה

פרויקט התחדשות עירונית בשכונת ביאליק (הדמייה: משרד אדריכלים עדן בר)

חברת נתיב פיתוח מדווחת על התקדמות משמעותית בפרויקט הפינוי בינוי שהיא מקימה בשכונת ביאליק במרכז העיר בית שמש. בתחילת החודש החברה הגישה לוועדה המקומית תכנית איחוד וחלוקה ועדכון לתב"ע של מתחם שמש בכדי להתקדם לאישורה, וזאת במטרה להתחיל בבנייה בתוך שנה עד שנה וחצי.

הפרויקט בשכונת ביאליק הוא פרויקט דגל של הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית ועיריית בית שמש בקנה מידה גדול ברמה הארצית בכלל ולעיר בית שמש בפרט, הזקוקה לדירות חדשות לתושביה הוותיקים והצעירים.

מתחם A כולל פינוי של כ- 64 דירות ישנות ובנייה של כ- 400 דירות חדשות במקומן. בארבעת המתחמים בשכונה יהרסו כ-330 יח"ד ישנות שנבנו בשנות ה-50 וייבנו במקומן כ-1,700 יח"ד חדשות ובנוסף 200 יחידות של דיור מוגן. התכנית כוללת גם מוסדות ציבור חדשים, פארקים, גינות שעשועים, תשתיות חדשות ועוד.

ראש עיריית בית שמש ד"ר עליזה בלוך: "התחדשות עירונית בעיר הוותיקה הוא אחד מהנושאים החשובים שאני מובילה. השנה הקמנו מינהלת התחדשות עירונית כדי לתת מענה ייחודי ואיכותי ליזמים ולתושבי השכונות כדי לקדם מהר ככל האפשר את התכניות. אני מברכת על ההתקדמות שהגיעה בעקבות פגישות שקיימנו. נמשיך יחד עד שנראה מפתח ביד".

לדברי שמחה גריידינגר, מנכ"ל ובעלים של קבוצת נתיב פיתוח, "אני שמח שהתקדמנו עוד שלב בפרויקט, במסגרת התכנית הכוללת להתחדשות של מרכז העיר הוותיק. יש לנו שיתוף פעולה פורה מאוד עם העירייה, מתוך מטרה משותפת לשדרג את איכות החיים והמגורים של התושבים המתגוררים בעיר כיום ולהכניס גם אוכלוסייה חדשה וחזקה".

לקבוצת נתיב פיתוח נדל"ן הבונה מזה כ-30 שנה ברחבי הארץ, פעילות נרחבת בעיר בית שמש ובימים אלה משלימה החברה 2 פרויקטים ברמת בית שמש א' עם למעלה מ-100 יחידות דיור הכוללים צמודי קרקע ובניינים. בנוסף, נמצאת נתיב פיתוח בביצוע ולאחר היתרים בלמעלה מ- 30 בניינים עם כ-800 יחידות דיור ושטחי מסחר במספר פרויקטים ברמת בית שמש ד'. בסה"כ מבצעת החברה בימים אלה 12 פרויקטים ובהם כ-1700 יח"ד בעיקר בערים בית שמש, מודיעין וקרית ים. כמו כן, החברה מקדמת כיום פרויקטים של התחדשות עירונית הנמצאים בשלבים שונים בבית שמש, ירושלים, רמת גן, פתח תקוה ועוד.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?