דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 27 בינואר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

פרויקט להקמת 380 דירות להשכרה בבית שמש

החברה הממשלתית לדיור ולהשכרה בע"מ "דירה להשכיר", תפרסם בזמן הקרוב מכרז ליזמים לקבלת הצעות לרכישת קרקע להקמת שני מתחמי מגורים בבית שמש, שיכללו יחדיו למעלה מ-380 יחידות דיור, לצורך השכרה ארוכת טווח (20 שנה). הפרויקט נעשה בתיאום עם ראשת עיריית בית שמש, ד״ר עליזה בלוך, ובהתאם להנחיית שר האוצר וראש מטה הדיור.
הפרויקטים ינוהלו על ידי "דירה להשכיר", המכתיבה את מפרט הבנייה, מפרט התחזוקה, ונוסח הסכם השכירות. החברות שיזכו, יחויבו לתפעל ולתחזק את הפרויקטים, למשך תקופה של כ-20 שנים (תקופת השכירות), באמצעות חברת אחזקה ובהתאם למפרט תחזוקה מוגדר. היזמים יתבקשו להתייחס גם לפיתוח קהילתי מלא לשכונת המגורים, כך שלצד הקמת בנייני המגורים, ייבנו גם תשתיות משלימות. בתום התקופה יהיו היזמים שיזכו, רשאים למכור את הדירות בשוק החופשי.
יצוין כי בכל פרויקט מיועדות רבע מהדירות לבעלי אישור זכאות במסלול מחיר למשתכן (חסרי דירה) אשר ייהנו מהנחה של 20% ממחיר השוק. בדירות שאינן בשכר דירה מופחת שכר הדירה הוא קבוע.
מתחם נופי בית שמש (מתחם השוטרים) : מתחם מגורים להשכרה ארוכת טווח הכולל 250 יח"ד. הפרויקט ממוקם בחלקה הצפוני מערבי של העיר בית שמש, בשכונה ותיקה הנמצאת בתנופת פיתוח, בסמוך לקניון שער העיר בית שמש ואזורי מסחר ובילוי. הפרויקט ישלב בניינים בני 3, 9 ו-22 קומות.
מתחם שכונת המשקפיים: מתחם מגורים להשכרה ארוכת טווח הכולל 132 יח"ד. הפרויקט ממוקם בצידה הדרומי והמזרחי של העיר בית שמש, בשכונה חדשה ומתפתחת. הפרויקט יכלול בניינים בני 6 קומות
ראשת עיריית בית שמש, עליזה בלוך: "הצעירים הם העתיד שלנו. היכולת לגור בדירה שכורה בעלות נמוכה לטווח הארוך היא עוד כלי מבחינתנו לעודד צעירים להישאר בעיר. הבחירה שלנו לבנות פרויקט דירות להשכרה ארוכת טווח בכניסה לעיר, בקרבת הרכבת ובאזורי הבילוי מטרתה לאפשר איכות חיים גבוהה לצעירים בכדי לבנות את ביתם כאן בבית שמש. אין לי ספק שפרויקט "דירה להשכיר" יוזיל משמעותית את עלויות השכירות של הדירות ברחבי העיר. אני מודה למנכ"ל דירה להשכיר, יאיר טל על שיתוף הפעולה".

תושבים במטה יהודה ברכו על המיזם ומסרו כי הם מקווים שגם מטה יהודה ימצאו פרויקטים דומים.
 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?