דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 11 באפריל 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

הישג ליורם שמעון: מבשרת תעמוד בראש ועדת הראל

שר הפנים אריה דרעי (משמאל) וראש המועצה יורם שמעון

הוועדה המרחבית הראל תשנה את פניה וצפויה להפוך לוועדה שתמנה רק שתי רשויות מקומיות ומבשרת ציון תעמוד בראשה, כך עולה מהודעת משרד הפנים.

ראש המועצה המקומית מבשרת ציון, יורם שמעון, הכריז בסוף השבוע האחרון על "הישג היסטורי" במאמצים שלו להקים ועדה מקומית לתכנון ובנייה למבשרת ציון, הנמשכים מזה כשש שנים. בקדנציה הקודמת ניסה שמעון לקדם את הנושא אך נתקל בהתנגדות של חברי האופוזיציה. המצב השתנה בקדנציה הנוכחית, שהתחילה ב-2018, שבה יש קואליציה רחבה, כך התאפשר לשמעון לקדם את הנושא.

בהודעה חגיגית שפירסם שמעון בדף הפייסבוק שלו הוא הודיע בשמחה על הצלחת המהלך: "אחרי עשרות שנים: עושים היסטוריה – מעבירים את "ועדת הראל" לניהול המועצה המקומית מבשרת ציון...בעקבות תפקוד לקוי של "ועדת הראל", פעלתי בשנים האחרונות לפרק את ועדת המרחבית "הראל", ולהעבירה לאחריות המועצה שתהיה זו שמנהלת את הוועדה לתכנון ובנייה...הקמת ועדה מקומית עצמאית למבשרת ציון, שבראשה יעמוד נציג מטעם המועצה, היא בשורה של ממש לתושבים בכל הקשור לטיב השירות וחסכון כספי ניכר, של מאות אלפי שקלים בשנה. הכסף שייחסך מהליך זה יושקע כמובן בכם, תושבי מבשרת ציון".

מהודעת משרד הפנים עולה כי המתכונת החדשה שבה תפעל ועדת הראל תכלול רק שני יישובים, מבשרת ציון וקרית יערים. בראש הוועדה יעמוד ראש המועצה המקומית הגדולה, שהיא כיום מבשרת ציון, או אחד מסגניו. אבו גוש תפרוש מוועדת הראל וככל הנראה תבקש להצטרף לוועדה המקומית מטה יהודה.

במשרד הפנים הבהירו כי, “על מנת להוציא מהלך זה מן הכח אל הפועל, יש מספר תנאים שצריכים להתקיים בהתאם לחוק – מספר התושבים במבשרת ציון יהווה 80% לפחות ממספר כלל התושבים במרחב התכנון המקומי החדש, יובטחו קיום מערכת אכיפה יעילה ואפקטיבית והיעדר פגיעה בעצמאות ויעילות התביעה מטעם הוועדה המרחבית, יתקיים שת"פ מלא בין הרשות המקומית לוועדה המרחבית ועוד".

ממשרד הפנים נמסר כי עדיין לא נקבע לוח זמנים לשינויים הצפויים בוועדת הראל.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?