דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 02 ביולי 2022
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

יו"ר הוועד התפטרה: גברו קולות רעים של אי אמון

דרמה סוערת בישיבת ועד צור הדסה שהתקיימה השבוע (20.6) בנוכחות קהל של עשרות תושבים. יו"ר הוועד, דלית רוסו, הודיעה על התפטרותה לאלתר ונימקה זאת ב"קולות רעים של אי אמון". ההתפטרות הגיעה בשעה קריטית לגורל היישוב, כאשר המהלכים להיפרדות ממטה יהודה מקבלים תאוצה משמעותית והיישוב זקוק, יותר מתמיד, להנהגה יציבה ובטוחה.

קודם להודעת ההתפטרות של רוסו התנהלו חילופי דברים רמים בין רוסו לבין חברת הוועד החדשה, עו"ד מירב זמיר, וזאת לנוכח הקהל שישב באולם. רוסו סירבה לדרישת זמיר לשאת דברים לפני שהיא פותחת את הישיבה כסדרה ומודיעה את ההודעה האישית שלה. לאחר שזמיר עמדה על כך שהיא תישא דברים לפני היו"ר, הודיעה רוסו כי היא סוגרת את הישיבה והחלה לצאת מהאולם. רק בקשות של חברי הוועד וקריאות מהקהל הביאו להרגעת הרוחות בין השתיים ואיפשרו את פתיחת הישיבה.

"בתום קרוב לארבע שנים בוועד היישוב - וכמעט שלוש שנים כיו"ר הוועד-  היום החלטתי לסיים את תפקידי בוועד היישוב", פתחה רוסו, "לאורך כל שנות הפעילות, חווינו חילוקי דעות, אי הסכמות וויכוחים - תוך דיון ושיח מכבד. במהלך החודשים האחרונים, גברו קולות רעים של אי אמון, של חיפוש מניעים ושל העיסוק בשולי או הפרסונלי. באווירה כזו, אני לא יכולה להמשיך ולפעול".

רוסו הסבירה כי החליטה לפרוש כליל מהחברות בוועד: "לאחר התלבטויות רבות וניסיונות עיקשים למציאת פתרונות - אני מפנה את מקומי בוועד היישוב. אני מאמינה גדולה בקהילה - וביכולת שלה להביא טוב. אני תקווה כי חברי ועד היישוב - ותושבים שהיישוב חשוב להם, יירתמו, יבחרו לראות את הדברים הטובים שיש כאן ושאפשר לפתח וייקחו חלק פעיל ומשמעותי בתהליכים ביישוב". (ראיון עם רוסו – ראה בנפרד)

רוב חברי הוועד נותרו המומים. ישיבת הוועד לאחר התפטרותה של רוסו (צילום: בקיצור)

בתום הדברים יצאה רוסו מהאולם, ולנוכח הקהל ההמום וחברי הוועד המבולבלים, תפסה את הבמה חברת הוועד זמיר שנשאה דברים ובהם ביקורת על יו"ר הוועד הפורשת. רוב חברי הוועד הסתייגו מדבריה של זמיר ובמשך דקות ארוכות התלבטו כיצד עליהם לנהוג. לבסוף הוחלט לחזור ולהתכנס במטרה לנעול באופן מסודר את הישיבה שנפתחה. לאחר שהישיבה ננעלה ביקשו חברי הוועד מהנוכחים באולם לצאת כדי שיוכלו לקיים ישיבה סגורה.

פרישתה של רוסו מהוועד לא יכלה להגיע במועד גרוע יותר ליישוב: בדיוק בימים הקריטיים שבהם משרד הפנים מקדם במהירות מואצת את הפרדת היישוב מהמועצה האזורית מטה יהודה, ומנהל מגעים עם המועצה על ההסדרים האחרונים בהסכם ההיפרדות. היעדר מנהיגות מוסכמת ליישוב בשעה כזו מבטיח כי ההחלטות הקריטיות הנוגעות לעתיד היישוב יסוכמו כאשר קולו של היישוב עצמו לא נשמע.

בנוסף, הוועד נמצא כעת במצוקת חברים וזאת משום שהתפטרותה של רוסו גורמת לכך שאין לוועד את מספר החברים הקבוע – 11 חברי ועד. ברשימות שנבחרו לוועד בבחירות האחרונות כבר לא נותרו מי שימלא את השורות של חברי הוועד שהתפטרו. פתרון אפשרי הוא שחברי הוועד יבחרו בנציג/ה ציבור אשר יתמנה באופן מיידי כחבר/ת ועד, וימנע את ההכרזה על פירוק הוועד והעברת סמכויותיו למועצה. 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?