דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 26 במרץ 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

כביש 38 נפתח: יאפשר להגדיל את בית שמש ל-350 אלף תושב

כביש 38 החדש

כביש 38, משער הגיא לבית שמש, שבמשך שנים רבות נחשב לאחד הכבישים האדומים המסוכנים בישראל, שודרג בהשקעה של 800 מליון שקל. בישיבת המליאה של מטה יהודה שהתקיימה השבוע נאמר כי הכביש החדש מזרז את קידום ההליכים במשרד הבינוי והשיכון ולהפיכת בית שמש לעיר הרביעית בגודלה בישראל עם 350 אלף תושבים.

בטקס חנוכת הכביש החדש שהתקיים השבוע (9.8) במעמד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר שר התחבורה ישראל כ"ץ כי הכביש החדש ישפר באופן ניכר את רמת הבטיחות בכביש. לדבריו, נתיבי ישראל תמשיך כעת את סלילתו של הכביש עד לרמת בית שמש, במטרה לתת מענה לאלפי יחידות הדיור שייבנו בעיר. מדובר בסלילת 5.5 ק"מ שמותנים עדיין בהשלמת חפירות הצלה.

עלות הקמתו של הכביש החדש, שאורכו כ-10 קילומטרים נאמדת בכ-800 מיליון שקלים, והוא כולל שני נתיבים בכל כיוון. במסגרת פרויקט הקמת הכביש, שנמשך ארבע שנים, הוקמו בו 10 גשרים, שלושה מחלפים (שמשון, הר טוב ומסילת ציון) ובנוסף שודרגו 15 צמתים לאורכו - וגם הוקמה תאורה. הקמת הכביש כללה גם התחשבות בבעלי החיים - עבורם הוקמו מעקות בטיחות למניעת דריסה וגם צמד מעברים תת קרקעיים בשער הגיא ובדרך בורמה.

במטה יהודה מוטרדים מאוד מההשלכות של פתיחת הכביש החדש. בישיבה שהתקיימה לאחרונה במשרד הבינוי והשיכון הוצגה תכנית להרחבת העיר בית שמש לשטחים של מטה יהודה, מזרחית מכביש 10 ומערבית לכביש 38 ולהגדלת קיבולת העיר ל-350 אלף תושבים. “התכנית לא מתקבלת על הדעת מבחינתנו", אמרו במטה יהודה וציינו כי ינסו להידבר עם משרד הבינוי והשיכון כדי להסיר את האיום על שטחי המועצה.

 

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?