דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 13 בדצמבר 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מאות השתתפו בטיולי סוכות של תנועות הנוער

שנת פעילות חדשה יצאה לדרך בתנועות הנוער במטה יהודה וכבר ניתן לחוש בפעילות האינטנסיבית בתנועות השונות. מאות ילדים ובני נוער החלו את פעילותם בתנועות והפעילות נמצאת בשיאה.
"הפעילות בתנועות הנוער במטה יהודה תורמת לצמיחתם של בני נוער ערכיים ומעורבים בקהילה", אומר ראש המועצה משה דדון. "כל מי שמביט על הפעילות הרבה של בני הנוער בשטח חש בזה. אני מאחל שנת פעילות פורייה לכל החניכים וקורא לכל מי שעדיין לא הצטרף לפעילות בתנועות הנוער לעשות זאת בהקדם. אין לזה תחליף".

כנס 'אל המחר'

במהלך חג הסוכות יצאו חניכי תנועת הנוער העובד והלומד במטה יהודה לשני טיולים שיועדו לחניכי השכבה הצעירה ולחניכי השכבות הגבוהות. החניכים הצעירים (ד' עד ו'), יצאו לטיול באזור מטה יהודה, ממצפה משואה לתל גודד. בטיול השתתפו כ-100 חניכים ומדריכים והוא נערך בשיתוף עם מועצה אזורית מגילות.
50 מדריכי וחניכי השכבות הבוגרות (ט' עד י"ב) בתנועת 'הנוער העובד והלומד' יצאו צפונה ורכבו על אופניים לאורך נחל ציפורי.
בסך הכל השתתפו כ-150 חניכי הנוער העובד והלומד בטיולי התנועה מהמועצה. במועצה מציינים, כי "זהו הישג מרשים לפעילות פתיחת השנה כאשר קרוב למאה אחוז מחניכי התנועה השתתפו בטיולים, וכי המטרה היא להמשיך באותו הקצב גם במהלך השנה".

בני המושבים
ברמת הגולן

במהלך חול המועד סוכות יצאו כמאה מחניכי תנועת 'בני המושבים' במטה יהודה למפעל ה-36 לזכרו של יוסי יפה ז"ל אשר התקיים במועצה האזורית גולן.
בכך הגשימו החניכים את מורשתו של יוסי והגשימו את כל אותן שאיפות עליהן חלמו מקימי המושב: האהבה לאדמה ולארץ, חריצות, יושר לב ועזרה הדדית ללא מליצות. לאחר שעות העבודה טיילו בני הנוער במסלולים שונים ברחבי הגולן. את החניכים ליוו 14 חברי גרעין עודד ורכזי מטה יהודה שרון כ"ץ ולירון אהרון.

הפנינג פתיחה
במחנות העולים
אירועי פתיחת השנה בתנועת 'המחנות העולים' במטה יהודה צוינו בשלושת הקיבוצים בהם פעילה התנועה: צובה, שורש ונתיב לה. בהובלת הקומונרים והמדריכים החדשים השתתפו עשרות חניכים באירועים השונים. בצובה נערך הפנינג 'עמי ותמי' בהובלת חניכי השכבה הבוגרת. החניכים עברו בין תחנות שהוצבו ברחבי הקיבוץ ואספו חטיפים ושוקולדים כדי לבנות את הבית של עמי ותמי באמצעות הממתקים.
בתנועת 'המחנות העולים' מציינים כי בסוף החודש יתקיים טיול פתיחת שנה לשכבה הצעירה בתוך המועצה ממושב שורש עד צובה. בסיום הטיול ייערך בקיבוץ צובה מפגן האש המסורתי בו יקבלו החניכים החדשים את החולצות הכחולות ותתקיים ההשבעה המסורתית של התנועה.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?