דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 18 בנובמבר 2018
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

תבוסה למנהל תקין ולשלטון החוק

מבקרת המועצה המקומית, עו"ד אילנית גוהר, פרשה השבוע מתפקידה. חברי מליאת המועצה זועמים: היא ביצעה את תפקידה במסירות, במקצועיות בהגינות יתרה ותוך תשלום מחיר אישי כבד

מבקרת המועצה המקומית מבשרת ציון, עו"ד אילנית גוהר, פרשה השבוע מתפקידה בהתאם להסדר פיצויים שגיבש מבקר המדינה. כזכור, בשנה וחצי האחרונות חסתה גוהר תחת צו הגנה זמני של מבקר המדינה וזאת לאחר שהתלוננה על התנכלויות מצד ראש המועצה, יורם שמעון, על רקע חשיפת כשלים ואי סדרים.

חברי מליאת המועצה המקומית שקיבלו בשבוע שעבר את הידיעה על פרישתה של המבקרת הגיבו השבוע בצער רב וחשש עמוק לעתידה של מבשרת ציון.

חבר המליאה, חביב לוי, זעם על ההסדר שקיבל את אישור מבקר המדינה: “זוהי תבוסה למינהל תקין ולשלטון החוק. חבל שאין במדינה גורם שמסוגל לשמור על שני אלה. יש תחושה של כל דאלים גבר".

חנן רפיעי

חבר המליאה, חנן רפיעי: “אילנית גוהר ביצעה את תפקידה במסירות, במקצועיות, בהגינות יתרה ותוך תשלום מחיר אישי כבד וסבל מהתעמרויות של ראש המועצה ומקורביו. דו"חות הביקורת שנכתבו משקפים היטב את התנהלות 'מועצת שמעון' והוא מצידו לא רק שלא עמל לקבל את ההמלצות ולתקן את הדרוש אלא הפעיל איומים על המבקרת כדי שתעזוב את תפקידה והוא ימשיך בשלו. אני מקווה שחקירות המשטרה הנמשכות בפרשיות השונות יביאו קץ להתנהלות זו".

חברת המליאה, יעל ארן: “אני מצטערת מאוד על התפטרותה של מבקרת המועצה. אילנית היא מקצוענית ובעיקר אדם ישר, ששלטון החוק והמינהל תקין עומדים בראש ובראשונה לנגד עיניה. אילנית קיבלה אמנם צו הגנה זמני, אבל כוחה לא עמד לה מול ההתנהגות הדורסנית והמתעמרת של ראש המועצה, יורם שמעון, והיא בחרה לבסוף לא להיות צודקת אלא להיות חכמה ולממש את יכולותיה וכישוריה במקום אחר, שבו הם יבואו לידי ביטוי ללא הפרעה, בלשון המעטה. לצערי, זה מצטרף לתחלופה המתמדת ולשורה ארוכה של התפטרויות בלתי פוסקות של עובדי מועצה איכותיים שלא שורדים ליד ראש המועצה, יורם שמעון".

עו"ד אורי אורם

חבר המליאה, עו"ד אורי אורם: “כל מי שאיכותי ומנסה ליעל ולשפר את מה שקורה במועצה, עוזב או מועזב. מבקרת המועצה היא עו"ד מקצועית וענייינית ולצערי, גם היא כמו רבים וטובים כמוה, עוזבים מועצה שהראש שלה אינו יודע לנהל ולהתנהל. כל שבוע עוזב עוד אדם איכותי את המועצה”.

חבר המליאה, עו"ד מוטי חזיזה: "צר לי שעוד שומרת סף הכרחית במועצה וחושפת שחיתויות במועצה, נאלצה לעבור את התנהלותו של ראש המועצה ובסופו של דבר לצאת תוך קבלת פיצויים בסכומים חסרי תקדים שלא ניתנו לחושפי שחיתויות. עזיבתה של המבקרת היא המשך התנהלותו של שמעון אשר גרמה לעזיבתם של שלושה מהנדסים, 2 יועמשים, שלושה מנכלים, 6 עוזרים, 5 מנהלות לשכה,  גזבר, 2 מנהלות כח אדם, 2 מנהלי רכש וכעת גם מנהל מחלקת נוער ומנהלת עיר ללא אלימות. מאחל לאילנית בהצלחה בעתידה המקצועי שאין לי ספק שתצליח בכל אשר תפנה".

חבר המליאה, רו"ח בועז כהן הגיב אף הוא בחריפות. סגנית ראש המועצה, חדווה אלחנני, הסתפקה בתגובה לקונית: “קשה לעבוד עם מישהו שאתה לא רוצה".

כזכור, הידיעה על התפטרותה של עו"ד גוהר התפרסמה לפני חג הפסח ב"בקיצור", ובה נמסר כי היא תפרוש בהסכמה מתפקידה כנגד "פיצויים בסכום חסר תקדים”. מקורות משפטיים מסרו כי מעמד ההחלטה של מבקר המדינה היא כפסק דין ולכן אינה צריכה את אישור מליאת המועצה המקומית.

"בקיצור" פנה למשרד מבקר המדינה בבקשה לקבל את נוסח ההסדר שנחתם בין הצדדים אך לא נענה עד מועד סגירת הגליון. מלשכת ראש המועצה המקומית מבשרת ציון לא התקבלה כל תגובה.

פיצויים חסרי תקדים. עו"ד אילנית גוהר

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?