דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 22 במאי 2022
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מגנזי: אין מנוס מהקמת מערכת חינוך דתית בצור הדסה

על רקע פוסטים ברשתות החברתיות הטוענים כי המועצה האזורית מטה יהודה מקדמת הקמת מערכת חינוך דתית עם הפרדה מגדרית בין בנים לבנות בצור הדסה, פירסם הממונה על תיק צור הדסה במועצה, שלומי מגנזי, מכתב פומבי ובו הודה כי אין מנוס מהקמת מערכת חינוך דתית ביישוב.

"כשבוחנים מה תהיה תמונת המצב בעוד שש שנים (כלומר, המצב כיום בכיתות א'-ו') התמונה המסתמנת היא כדלהלן - כיום לומדים 581 תלמידים בכיתות א'-ו' בחינוך ממלכתי דתי. כלומר, ללא קשר לקצב הגידול של היישוב והבנייה החדשה, בעוד כשש שנים יהיו כ-600 תלמידים שיזדקקו לתיכון ממלכתי דתי", כתב מגנזי.

"לאור זאת, יחד עם משרד החינוך, המועצה ותושבי היישוב נבחן את אופי בית ספר הממלכתי דתי שיוקם", הצהיר מגנזי, "בשנה הקרובה אנו מתכננים לקיים מפגשים עם אנשי חינוך מובילים ונציגי ציבור על מנת לקבוע את אופיו המדויק של התיכון, שיהיה תואם לקהל הדתי...אנו מאמינים כי זו הדרך הנכונה לחברה פתוחה ומכילה ולתת לכל קהילה וקהילה את האמצעים לקיומה יחד עם ההתחשבות בקהילות השכנות."

שלומי מגנזי

יש לציין כי ההודעה סותרת את חזון היישוב כפי שנחתם בשנת 2014 על ידי חברי הוועד בראשותו של מגנזי עצמו. במסגרת החזון נאמר כי "צור הדסה – יישוב קהילתי, פלורליסטי בעל צביון חילוני...כל אחת ואחד מאיתנו יהיה חופשי לחיות את חייו על פי אמונתו...". במסמך מתחייבים חברי הוועד לפעול לקידום הצביון החילוני של היישוב. הדברים פורסמו גם ב"בקיצור" במסגרת הקמפיין שערך ועד היישוב לשכונת הסנסן. מגנזי עצמו התבטא אז בצורך לייסד ביישוב את "מצעד הגאווה" הלהט"בי במטרה להדגיש את אופיו הפלורליסטי.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?