דלג לתוכן העמוד
יום שני, 27 במאי 2024
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

אבנים עם לב אדם

לטל חזן מגבעת יערים יש עיסוק לא שגרתי אך מעניין מאוד. עסק לעבודות באבן טבעית ובניית מצבות יפות. בית המלאכה של טל נמצא באזור התעשייה הר טוב ובחצר קיימת תצוגה גדולה של סלעים טבעיים ומצבות מוכנות. ברקע נשמע רחש נעים של פטישים, איזמלים וכלי גילוף שונים החוצבים באבנים. כשהגענו לביקור עמד על שולחן העבודה עץ זית ענק מפוסל כולו מאבן גלילית עם עלים דקיקים. עבודת אומן עדינה וממושכת המיועדת להנצחה במושב כפר אחים.

על המצבה המיוחדת במינה אומר טל: “עץ הזית מסמל משהו שהיה חשוב למשפחה. משפחות או לקוחות שמזמינות אנדרטה או מצבה מיוחדת משקיעות זמן מחשבה רב בעיצוב המצבה”.

על הדרך שלו להקמת העסק הנוכחי מספר טל: "למדתי ארכאולוגיה באוניברסיטה העברית. וכארכאולוג מאוד סקרנו אותי ההיבטים הטכניים של המלאכות הקדומות. במשך שנים עסקתי בניהול של יישובים, ביניהם גם צור הדסה. אך האהבה לעבודה עם האבן הטבעית ולפיסול משכה אותי. הקמתי את העסק הנוכחי כדי להגשים את החלום לפסל באבן".

איך מצאת את תהליך הקמת עסק עצמאי ?

יש לי בית מלאכה גדול באופן יחסי. התואר השני שלי בניהול. בניהול עסק קטן יש את הכל: שיווק, פרסום, מכירות, ניהול תזרים ועוד היבטים שחייבים הכשרה טובה. לפני הרבה שנים עשיתי קורס ניהול עסק במועצה. בכלל המועצה מאוד תומכת בעסקים קטנים.

גם בתחום שלך המחיר קובע ?

מפתיע אותי שרבים נהנים לראות עבודת אומן או גילופים בבית כנסת אך כשזה מגיע למצבה שהם צריכים הם יחפשו את המוצר הזול. לפני שבוע תיקנתי מצבה בנס הרים של בונה מצבות אחר. מצבה שנבנתה גרוע והתפרקה. אני ממליץ ללקוחות לא להסתכל רק על המחיר אלא לבדוק גם שירות, אחריות, טיב האבן ועוד.

מה הכוונה בשירות ובאחריות ?

יש גורם שקשה ללקוחות לבחון: איך תראה המצבה בעתיד. אני שם דגש גדול מאוד על שירות, מעסיק צוות עובדים גדול, מקצועניים ומסורים. אני מקפיד בבנייה ובבחירת חומרים. הכלל הכי חשוב ללקוח שיבקש המלצות.

מה תרצה שנאחל לך ?

זה אתגר גדול לנהל עסק עצמאי, אחריות כבדה. אז רק שנהיה בריאים ואם אפשר (בחיוך)...לטוס לחו"ל פעמיים בשנה...


 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?