דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 16 בינואר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

אות הוקרה לרכזת התנועה החדשה

מועצת ארגוני הילדים והנוער יחד עם המשרד להשכלה גבוהה ומשלימה בוחרים אחת לשנה, מחנכים ומחנכות מארגוני הנוער השונים, שפעילותם החינוכית עם הילדים והנוער ראויה להערכה ולהוקרה. בראש ועדת הבחירה המקצועית, עומד השופט בדימוס שלמה שהם וחברים בה גם נציגי המשרד להשכלה גבוהה ומשלימה, ארגוני הנוער, השלטון המקומי, נציגות אגפי החינוך, מחלקות הנוער והמגזר העסקי.

ארגון הנוער 'התנועה החדשה - השומר החדש', החבר במועצת ארגוני הילדים והנוער, הגיש את מועמדותה של דנה גבע, רכזת התנועה החדשה במחלקת נוער של המועצה האזורית מטה יהודה. דנה (29), במקור ממושב גבעת יערים וכרגע מתגוררת בתל אביב. למרבה השמחה והגאווה המועצה בחרה בה לקבל השנה את התואר היוקרתי.

בנימוקי ועדת הבחירה צוין בין היתר: "דנה מנהלת ומובילה את הפעילות במרקם החיים הפוליטי והחברתי הייחודי למועצה. חיה את השטח ו"מדברת" את השפה. דנה נמצאת באמונה שלמה שהתפקיד שלה הוא החשוב בעולם ! זה תענוג להנחות אותה אחד על אחת ולדבר על חינוך, על דילמות של התמודדות, חשיבה חינוכית, פתרונות לסיטואציות, לתכנן תכניות ולחלום ביחד. היא ממש מאמינה בחינוך הבלתי פורמאלי, ופעילות התנועה במועצה שהיא ממש כלי לשינוי חברתי".

"אני מרוגשת מאוד מהמעמד, כיף שרואים את העשייה ובעיקר את החזון", אמרה דנה השבוע, "המוטו שלי בחינוך זה אהבת חינם, לכל אחד ואחת מגיעה אהבה תמיכה וקבלה. בתקופה כזאת אני רואה שהחניכות והחניכים במושבנו זקוקים למפגשים מודרכים, תוכן ערכי ועשייה חיובית, אוזן קשבת הכוונה ועיבוד רגשי ללא שיפוטיות. במחלקה יש חשיבה מתמדת לפלטפורמות שיתנו מענה לכל הסוגיות הללו".

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?